Ballina Etiketimet Nikolla

Etiketim: Nikolla

Nikolla: 8 Dhjetori më shumë sesa kujtimi i një ngjarjeje

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ishte sot e pranishme dhe  përshendeti në veprimtarinë kushtuar Ditës Kombëtare të Rinisë dhe prezantimit...

Dhuna me bazë gjinore, Nikolla: Institucionet e drejtësisë, më të ashpra...

TIRANE 7 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla në fjalën e mbajtur në tryezën e dytë mbi bashkëpunimin kundër dhunës në familje dhe dhunës...

Nikolla: Bob Dole, mbrojtës i përkushtuar i lirisë së Kosovës

TIRANË 6 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të senatorit amerikan Bob Dole. Nikolla vlerëson kontributin e senatorit...

Kryeparlamentares Nikolla i akordohet titulli “Nderi i Mirditës”

TIRANË 4 dhjetor /ATSH-I.Vata/-  Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ishte sot e pranishme në ceremoninë e ndarjes së përvitshme të çmimeve dhe titujve të...

Sassoli: Tryeza e parë ndërqeveritare Shqipëri-BE të mbahet sa më shpejt

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla u prit në një takim nga presidenti i Parlamentit Evropian, David Maria Sassoli. Kryetarja Nikolla e falënderoi...

Nikolla uron Imzot Arjan Dodajn për emërimin në krye të Arqidioqezës...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uroi sot Imzot Arjan Dodajn, me rastin e emërimit si Arqipeshkëv i Arqidioqezës Tiranë-Durrës. “Me rastin e...

29 Nëntori, Nikolla: Sot, të bashkohemi për Evropën dhe reformat

TIRANË 29 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përshëndet me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të atdheut. Në urimin e saj, Nikolla...

Ismail Kadare, “Kalorësi i Madh i Urdhrit të Pleiadës, i Frankofonisë...

TIRANË 26 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përshëndeti në sesionin e 33-të të Asamblesë Rajonale të Frankofonisë për Evropën, i cili u...

Albanologët shqiptarë qëndrojnë me dinjitet krah dijetarëve evropianë e botërorë

TIRANË 25 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përshëndeti Kuvendin Ndërkombëtar të Studimeve Albanologjike, i cili nisi punimet sot në Tiranë. Në Kuvend marrin...

Nikolla: Zëri i nxënësve në Kuvend fuqizon pjesëmarrjen në vendimmarrje

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përshëndeti çeljen e punimeve të Legjislaturës së II-të të Parlamentit të Nxënësve të Shqipërisë, i cili...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA