Ballina Etiketimet Nikolla

Etiketim: Nikolla

Legjislatura e X e Kuvendit, u miratuan 24 ligje dhe 26...

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla në mbyllje të sesionit të parë të Legjislaturës së Dhjetë të Kuvendit të...

Nikolla: Mbrojtja e mjedisit dhe e klimës, detyrë patriotike

TIRANË, 20 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përshëndeti sot paradite Konferencën vjetore të institucionit të Avokatit të Popullit “Të drejtat e brezave të...

Shqipëria dhe Mali i Zi, partnerë në rrugëtimin evropian

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti sot Ministrin e Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Đorđe Radulović. Kryetarja Nikolla shprehu...

Nikolla, takim vjetor me drejtuesit e institucioneve të pavarura

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla zhvilloi sot në Kryesinë e Kuvendit, takimin vjetor me drejtuesit e institucioneve të pavarura kushtetuese...

Marrëdhëniet me Katarin po zgjerohen dhe intensifikohen

TIRANË, 15 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti sot ambasadorin e Katarit, Ali Bin Hamad Al-Marri. Kryetarja Nikolla vlerësoi vullnetin politik për forcimin...

Shqipëri-Maqedoni e Veriut, shembull bashkëpunimi në rajon

TIRANË 10 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti sot në Kryesinë e Kuvendit kryetarin e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut,...

Nikolla: 8 Dhjetori më shumë sesa kujtimi i një ngjarjeje

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ishte sot e pranishme dhe  përshendeti në veprimtarinë kushtuar Ditës Kombëtare të Rinisë dhe prezantimit...

Dhuna me bazë gjinore, Nikolla: Institucionet e drejtësisë, më të ashpra...

TIRANE 7 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla në fjalën e mbajtur në tryezën e dytë mbi bashkëpunimin kundër dhunës në familje dhe dhunës...

Nikolla: Bob Dole, mbrojtës i përkushtuar i lirisë së Kosovës

TIRANË 6 dhjetor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të senatorit amerikan Bob Dole. Nikolla vlerëson kontributin e senatorit...

Kryeparlamentares Nikolla i akordohet titulli “Nderi i Mirditës”

TIRANË 4 dhjetor /ATSH-I.Vata/-  Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, ishte sot e pranishme në ceremoninë e ndarjes së përvitshme të çmimeve dhe titujve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA