Ballina Etiketimet Nikolla

Etiketim: Nikolla

Sassoli: Tryeza e parë ndërqeveritare Shqipëri-BE të mbahet sa më shpejt

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla u prit në një takim nga presidenti i Parlamentit Evropian, David Maria Sassoli. Kryetarja Nikolla e falënderoi...

Nikolla uron Imzot Arjan Dodajn për emërimin në krye të Arqidioqezës...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uroi sot Imzot Arjan Dodajn, me rastin e emërimit si Arqipeshkëv i Arqidioqezës Tiranë-Durrës. “Me rastin e...

29 Nëntori, Nikolla: Sot, të bashkohemi për Evropën dhe reformat

TIRANË 29 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përshëndet me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çlirimit të atdheut. Në urimin e saj, Nikolla...

Ismail Kadare, “Kalorësi i Madh i Urdhrit të Pleiadës, i Frankofonisë...

TIRANË 26 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përshëndeti në sesionin e 33-të të Asamblesë Rajonale të Frankofonisë për Evropën, i cili u...

Albanologët shqiptarë qëndrojnë me dinjitet krah dijetarëve evropianë e botërorë

TIRANË 25 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përshëndeti Kuvendin Ndërkombëtar të Studimeve Albanologjike, i cili nisi punimet sot në Tiranë. Në Kuvend marrin...

Nikolla: Zëri i nxënësve në Kuvend fuqizon pjesëmarrjen në vendimmarrje

TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përshëndeti çeljen e punimeve të Legjislaturës së II-të të Parlamentit të Nxënësve të Shqipërisë, i cili...

Nikolla: Dhuna ndaj fëmijëve, turpi i çdo shoqërie

TIRANË 19 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla iu bashkua sot marshimit sensibilizues të shoqërisë civile për të mos heshtur për dhunën ndaj...

Shqipëria dhe Norvegjia, partnerë të ngushtë në NATO

TIRANË 19 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, priti në një takim ambasadorin e Norvegjisë, Hens Erik Grøndahl. Në fokus të diskutimit ishte ishte...

Pjesëmarrja e qytetarëve, thelbësore dhe jetike për sistemin demokratik

TIRANË, 18 nëntor /ATSH/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, përshëndeti veprimtarinë “Shqipëria n’Kuvendim”, organizuar nga Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetsim, në Tiranë. Gjatë kësaj veprimtarie,...

Zgjedhjet lokale në Kosovë, Nikolla uron të zgjedhurit

TIRANË 15 nëntor /ATSH-I.Vata/ Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar sot të zgjedhurit e organeve të qeverisjes vendore në Kosovë, pas raundit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA