Ballina Etiketimet Ndihma ekonomike

Etiketim: Ndihma ekonomike

Klientë të basteve, përfitues të ndihmës ekonomike

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/277205572928689/ TIRANË, 25 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Forcim i ligjit të ndihmës ekonomike duke parashikuar daljen nga skema e ndihmës ekonomike për ata që refuzojnë edhe mundësinë...

Ndihma ekonomike, 3-fish më e lartë se 4 vite më parë

TIRANË, 26 Shtator/ATSH/- "Ndihma ekonomike sot është patjetër shumë e ulët, por është 3-fishi i asaj që ishte katër vjet më parë. Ne me...

20 mijë familje përfituan nga skema e re e ndihmës ekonomike

TIRANË, 7 maj/ATSH/- Njëzet mijë familje në rang kombëtar kanë përfituar nga skema e re e ndihmës ekonomike, ndërsa më parë përjashtoheshin nga kjo...

Dallim i qartë mes ndihmës ekonomike dhe punësimit

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155696910206523/ TIRANË, 30 Mars/ATSH/.- Ka një dallim të qartë mes trajtimit me ndihmë ekonomike dhe punësimit. Përmes një video në rrjetin social "Facebook", Kryeministri Edi Rama...

Punësim, për më tepër të ardhura dhe siguracione

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155689894676523/ TIRANË, 28 Mars/ATSH/.- Dalja nga skema e ndihmës ekonomike dhe punësimi sigurojnë jo vetëm më tepër të ardhura por edhe sigurime për pension dhe...

Punësim dhe jo vite të humbura në ndihmë ekonomike

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155683011176523/ TIRANË, 26 Mars/ATSH/.- Pas 10 vitesh trajtimi me ndihmë ekonomike, Arjana Murrja nga Fushë Kruja u punësua falë Zyrave të Punës. Kryeministri Edi Rama, përmes...

Punë dhe perspektivë, jo ndihmë ekonomike

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155674431711523/ TIRANË, 23 Mars/ATSH/.- Punë dhe perspektivë të re dhe jo ndihmë ekonomike. Kjo është alternativa që iu ofrua Romario Mezanit, 23 vjeç nga Vlora, i...

Punësim, jo ankesa pa rrugëdalje

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155664792311523/ TIRANË, 20 Mars/ATSH/.- Punësim dhe jo ankesa pa rrugëdalje për të gjithë ata që dalin nga ndihma ekonomike. Përmes një videoje në rrjetin social "Facebook",...

Punësimi, zgjidhja për këdo që del nga ndihma ekonomike

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155661568466523/ TIRANË, 19 Mars/ATSH/.-  "Ndihma ekonomike nuk është zgjidhje, alternativa jonë është punësimi", shkruan të hënën Kryeministri Edi Rama në rrjetin social "Facebook", ndërsa sjell...

Alternativa punësimi, ndihma ekonomike nuk është zgjidhje

TIRANË, 17 Mars/ATSH/.- Kryeministri Edi Rama solli të shtunën, përmes rrjetit social "Facebook" një tjetër shembull që tregon diferencën mes marrjes së ndihmës ekonomike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA