Ballina Etiketimet Ndihma ekonomike

Etiketim: Ndihma ekonomike

Varfëria nuk luftohet me ndihmë ekonomike, por me punësim

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155650925596523/ TIRANË, 15 Mars/ATSH-Maela Marini/.- Varfëria nuk luftohet me ndihmë ekonomike por me punësim, pasi skemat e zgjatura të ndihmës ekonomike janë parakusht për të rënë...

Majko: Fund standardit të dyfishtë, qëndrojmë në krah të të varfërve

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155650717371523/ TIRANË, 15 Mars/ATSH-Maela Marini/.- "Fundi i standardit të dyfishtë për ndihmën ekonomike, që ndahej deri dje me krahë partie e jo duke u qëndruar...

Skema e re kundër abuzuesve shumëvjeçarë, favorizon familjet në nevojë

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155650527611523/ TIRANË, 15 Mars/ATSH-Maela Marini/.- "Skema e re e ndihmës ekonomike shënjestron varfërinë, por vizioni i qeverisë është punësimi dhe aftësimi profesional, pasi kjo nuk...

Ndihma ekonomike, fund klientelizmit partiak dhe papunësisë

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155650326291523/ TIRANË, 15 Mars/ATSH-Maela Marini/.- "Reforma e Ndihmës Ekonomike, e vonuar për  çerekshekulli, nuk do të ndalet, si një garanci për fundin e klientelizmit partiak...

Rama: Përpjekje reale në rrugën drejt punësimit

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155649096156523/ TIRANË, 15 Mars/ATSH/.- Qeveria po bën përpjekje të vështira por reale për të mbështetur njerëzit në nevojë në rrugën drejt punësimit. Përmes një video në...

Ndihma ekonomike nuk është zgjidhje, alternativa punësimi

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10155633434346523/ TIRANË, 10 Mars/ATSH/.- "Ndihma ekonomike nuk është zgjidhje, asics gel lyte 3 alternativa jonë është punësimi". nike air tn Kjo është...

Rama: BB reagon ndaj të pavërtetave për ndihmën ekonomike

TIRANË, 6 Mars/ATSH/ - "Banka Botërore reagon ndaj të pavërtetave mediatike për ndihmën ekonomike", deklaroi të martën, Kryeministri Edi Rama, duke shpërndarë deklaratën e...

Adriana Ferrja: Me mua u bë drejtësi

TIRANE, 27 Shkurt/ATSH-Z.Tosku/-Lënia jashtë skemës së ndihmës ekonomike të abuzuesve të ligjit, ka mundësuar që shumë familje në nevojë të trajtohen me ndihmë ekonomike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA