Ballina Etiketimet Ndihma ekonomike

Etiketim: Ndihma ekonomike

Balla nga Elbasani: Qeveria Rama ka trefishuar ndihmën ekonomike për familjet...

TIRANË, 27 shkurt /ATSH/ Drejtuesi Politik i Paetisë Socialiste për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla teksa zhvilloi një takim me përfaqësues të Biznesit të...

Paketa e dytë e ndihmës për pagën 40 mijë lekë, Tatimet...

TIRANË, 21 prill/ATSH/  Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve publikoi sot të dhënat sesi të punësuarit aktualë dhe punonjësit e larguar nga puna si pasojë...

COVID-19/ Përrenjas, përfituesit tërheqin pagesën e dyfishuar të ndihmës ekonomike 

TIRANË, 10 prill /ATSH/- Mbi 70 mijë familje shqiptare përfitojnë dyfishin e pagesës së ndihmës ekonomike, në kushtet e situatës së jashtëzakonshme që po...

COVID-19/ Dyfishim i masës së ndihmës ekonomike për rreth 64 mijë...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Ogerta Manastirliu, ministre e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, tha se duke filluar nga sot, "familjet përfitojnë nga skema e ndihmës...

Revolucioni dixhital, Manastirliu: Aplikimi për ndihmën ekonomike online, së shpejti vërtetimi...

TIRANË, 16 janar/ATSH/- “Në të dy sektorët e shëndetësisë dhe atë të mbrojtjes sociale janë 41 dokumente, të cilat qytetarët mund t’i aksesojnë online”. Ministrja...

Rama: Mbi 11 mijë familje përfituan nga skema e re e...

TIRANË, 12 shkurt/ATSH/ - Skema e re e ndihmës ekonomike ka nxjerrë jashtë kësaj skeme personat të cilët e përfitonin atë me të padrejtë,...

Mbi 34% më shumë gra kryefamiljare, përfituese të ndihmës ekonomike

TIRANË, 11 shkurt /ATSH-A.ALLA/ - “Skema e re e ndihmës ekonomike po mbështet gratë kryefamiljare dhe kategoritë më në nevojë, duke larguar njëherë e mirë...

Pukë, këshilli bashkiak miraton ndihmën ekonomike

TIRANË, 24 janar /ATSH/Këshilli bashkiak i bashkinë Pukë në mbledhjen e muajit janar miratoi dhënien e ndihmës ekonomike për muajin janar 2019, miratimin e...

Rama: Kemi trefishuar ndihmën ekonomike

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama theksoi sot se "qeveria ka 3-fishuar ndihmën ekonomike". "Sot ndihma ekonomike është shumë pak, nuk diskutohet, por është...

Ndihma ekonomike, vijon fushata kombëtare për informimin e qytetarëve

TIRANË, 17 dhjetor/ATSH/ - Informimi i qytetarëve për risitë e skemës së ndihmës ekonomike, kësaj here është ndalur në qytetin e Shkodrës. Në Shkodër,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA