Ballina Etiketimet Mesazhe

Etiketim: mesazhe

TEKNOLOGJI – WhatsApp vendos kufij për lajmet e rreme

NJU JORK, 7 prill /ATSH-ANSA/- Për të kundërshtuar qarkullimin e lajmeve të rreme (fake news) dhe dizinformimit, kompania WhatsApp ka vendosur një kufi të...

Mesazhet e Papa Françeskut, Meta: Kurajo për të kaluar këto momente...

TIRANË, 5 prill/ATSH/  -Presidenti i Republikës ka ndarë sot disa mesazhe të paqta e shpresëdhënëse të Papa Françeskut të dhëna sot gjatë Meshës së...

GJERMANI – Propozime për monitorimin e mesazheve të koduara

BERLIN, 19 shkurt /ATSH-DPA/ - Ministri i Brendshëm gjerman, Horst Seehofer, do të paraqesë propozime për monitorimin e mesazheve të koduara nga shërbimet vendase...

KANADA – Mijëra profile false në Twitter publikojnë mesazhe që nxisin...

OTAVA, 12 shkurt /ATSH-AFP/ - Mijëra profile false në ''Twitter'',  për të cilat aludohet se janë hapur në Rusi, Iran dhe Venezuelë po kërkojnë...

Foto/ Të rinjtë e Përrenjasit, mesazhe të rëndësishme kundër bullizmit

TIRANË, 22 nëntor/ATSH/- Të rinjtë e Përrenjasit ndanë mesazhe të rëndësishme ndaj fenomenit të bullizmit në shkolla. Në kuadër të Ditës Kombëtare kundër Bullizmit në...

Lumë mesazhesh ngushëllimi për vdekjen e senatorit John McCain

UASHINGTON, 26 gusht /ATSH-AFP/ - Pas vdekjes së senatorit amerikan John McCain, ditën e shtunë, vërshuan lumë mesazhet e ngushëllimit nga liderë apo ish-liderë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA