Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

METEO – Greqia përcëllohet me temperatura deri në 47 gradë Celsius

ATHINË, 2 gusht /ATSH-ANA/ - Vala e nxehtësisë në Greqi pritet të arrijë kulmin këtë javë, pasi masat e ajrit të nxehtë që lëvizin...

Danimarka heq masat antiCOVID-19 për vendet sportive dhe kulturore

KOPENHAGË, 2 gusht /ATSH-DPA/ - Danimarka ka lehtësuar disa nga masat e saj antiCOVID-19. Sipas rregullores së re, nuk ka më një kufi kapaciteti në...

Shpejtësi mbi normat e lejuara, arrestohen 14 drejtues mjetesh dhe pezullohen...

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Policia Rrugore informoi sot për fluks të shtuar në akset rrugore në drejtim të zonave bregdetare dhe në kthim, ndërsa u...

Aktivitet jashtë orarit, masë administrative për 5 subjekte në Durrës e...

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Policia e Shtetit po vijon kontrollet për zbatimin e planit të masave për garantimin e rendit dhe qetësisë publike dhe monitorimin...

COVID-19 – Franca përgatit ligjin për masat e reja

PARIS, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Ligji i ri për masat kundër COVID-19, përfshirë shtrirjen e diskutueshme të pasaportës shëndetësore, do të hyjë në fuqi...

AKU, 118 kontrolle dhe 15 masa për operatorët e biznesit ushqimor

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Trupat inspektuese të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit vijojnë pandërprerë inspektimet dhe monitorimet në të gjithë vendin, me qëllim garantimin e sigurisë...

Parandalimi i aksidenteve, arrestohen në flagrancë 8 drejtues dhe penalizohen 1898...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/- Policia Rrugore vijon kontrollet në rrugët urbane dhe interurbane në të gjithë vendin, me mjete të paloguara, dronë, kamera dhe aparate...

COVID-19 – Franca miraton masa të reja përballë valës së katërt

PARIS, 28 korrik /ATSH-AFP/ - Franca po miraton një seri të re masash për frenimin e përhapjes së COVID-19, ndërkohë që më shumë se...

Zjarret në vend, Ministria e Mbrojtjes: Strukturat e mbrojtjes civile të...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Në vendin tonë gjatë muajit korrik ka pasur rritje të ndjeshme të zjarreve, si pasojë e thatësirës së krijuar nga kushtet...

FRANCË – Parlamenti miraton rregulla më të rrepta antiCovid-19

PARIS, 26 korrik /ATSH-DPA/ - Parlamenti francez miratoi një shtrëngim të rregullave të koronavirusit në vend, pas një debati të gjerë. Ndryshimet do të futin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA