Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

TOKIO – Masa emergjente mes rritjes së numrit të të prekurve...

TOKIO, 9 prill /ATSH-DPA/ - Japonia pritet të zgjasë një gjendje të jashtëzakonshme kundër pandemisë Covid-19 në Tokio dhe dy prefektura të tjera për...

MV – Masa të reja për frenimin e Covid-19

SHKUP, 6 prill /ATSH-MIA-AA/ - Vala e re e virusit me variantin e ri britanik të Covid-19 nuk krahasohet me valët e kaluara, pasi...

Gjonaj, mbledhje urgjente me drejtorët e burgjeve: Garantim maksimal i sigurisë,...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur në një takim urgjent drejtorët e çdo burgu dhe IEVP-je të sistemit të...

Rikthimi i maturantëve në klasa/ Kushi: Shkollat e mesme, të përgatitura...

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar pozitivisht në lidhje me sugjerimin më të fundit të Komitetit të...

Rakacolli, apel qytetarëve: Vijoni zbatimin e masave antikovid, kemi ende mjaft...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli, i bëri apel qytetarëve të vazhdojnë të zbatojnë masat, maskat, distancimin fizik dhe...

Siguria rrugore/ Arrestohen 32 32 drejtues mjetesh, pezullohen 180 leje drejtimi

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Drejtoria e Policisë Rrugore vijon kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, ku gjatë fundjavës...

Nuk respektuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 2055 shtetas

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19,...

BERLIN – Autoritetet ashpërsojnë masat antiCOVID-19 për hapësirat publike

BERLIN, 28 mars /ATSH-DPA/ - Banorët e kryeqytetit gjerman duhet të tregojnë një rezultat negativ të testit të COVID-19 në mënyrë që të hyjnë...

Nuk zbatuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 1316 shtetas 2...

TIRANË, 26 mars/ATSH/ Gjatë 48 orëve të fundit, patrullat e përgjithshme të Policisë Rrugore kanë ndëshkuar me masë administrative 3.000 lekë, 1118 shtetas që...

AUSTRI – Kufizime të ashpra për Pashkët për shkak të Covid-19

VJENË, 25 mars /ATSH-DPA/ - Vjena dhe rajonet e tjera lindore të Austrisë do të rikthehen në një bllokim të ashpër gjatë javëve të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA