Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

GJERMANI – Merkel: Lehtësim i kufizimeve për të vaksinuarit kundër COVID-19

BERLIN, 27 prill /ATSH-DPA/ - Qeveria gjermane po synon një lehtësim të rregullave shëndetësore për personat e imunizuar ndaj COVID-19, njoftoi kancelarja Angela Merkel. “Personat...

Zgjedhjet parlamentare/ ISHP-qytetarëve: Zbatoni masat antikovid në qendrat e votimit

TIRANË, 25 prill/ATSH/ Sot në Shqipëri zhvillohen zgjedhjet parlamentare, por ndryshe nga vitet e tjera po mbahen nën masat e pandemisë antikovid, që prej...

BERLIN – Lambrecht: Personat e vaksinuar kundër COVID-19 mund të kenë...

BERLIN, 23 prill /ATSH-DPA/ - Për personat të cilët janë vaksinuar plotësisht kundër COVID-19 shumë shpejt mund të hiqen disa kufizime, njoftoi sot ministrja...

GJERMANI – Merkel: Rregullat e ashpra të nevojshme për të frenuar...

BERLIN, 24 prill /ATSH-DPA/ - Kancelarja Angela Merkel tha se, duke gjykuar nga përvoja e vendeve të tjera europiane, nuk kishte asnjë alternativë ndaj...

Policia Dibër, masa për mbarëvajtjen e zgjedhjeve

TIRANË, 24 prill/ATSH/- Në zbatim të detyrave të përcaktuara në programin e punës të Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit "Mbi garantimin e...

FOKUS – Gjermania ashpërson masat antiCOVID-19

BERLIN, 24 prill /ATSH-AFP/ - Gjermania hyn sot në një fazë të re të kufizimit të jetës publike duke përfshirë shtetërrethimin kombëtar pas miratimit...

COVID-19 – Hungaria rihap kafenetë, kinematë dhe teatrot

BUDAPEST, 23 prill /ATSH-AFP/ - Hungaria do të hapë kafenetë dhe restorantet, njoftoi sot kryeministri Orban, ndërkohë që një e treta e popullsisë ka...

COVID-19 – Holanda planifikon lehtësimin e masave kufizuese

AMSTERDAM, 21 prill /ATSH-DPA/ - Qeveria holandeze ka në plan të lehtësojë masat për të kufizuar përhapjen e COVID-19 në fund të muajit, tha...

GJERMANI – Bundestag miraton një ashpërsim të ligjit antiCOVID-19

BERLIN, 21 prill /ATSH-AFP/ - Deputetët gjermanë miratuan sot një ndryshim të kundërshtuar të ligjit antiCOVID-19 që riforcon pushtetet e qeverisë së Angela Merkel...

COVID-19 – Qeveria franceze parashikon rihapjen në maj

PARIS, 21 prill /ATSH-ANSA/ - Qeveria franceze, që do të mblidhet sot në Elyse me presidentin Emmanuel Macron, parashikon heqjen e limitit 10 kilometra...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA