Ballina Etiketimet Masa

Etiketim: masa

Brataj, apel qytetarëve: Jini të përgjegjshëm, nuk po respektohen masat antikovid

TIRANË, 12 prill/ATSH/ Drejtori i Urgjencës Kombëtare Mjekësore, Skënder Brataj, tha sot se nuk po respektohen masat antikovid dhe ka grumbullime të vazhdueshme. Në një...

COVID-19 – Bullgaria lehtëson masat

SOFJE, 12 prill /ATSH-AA/ - Bullgaria njoftoi sot fillimin e lehtësimit të masave të vendosura për frenimin e përhapjes së COVID-19. Sipas vendimit të Ministrisë...

LUBJANË – Sllovenia planifikon lehtësimin e disa masave antiCOVID-19

LUBJANË, 11 prill /ATSH-DPA/- Sllovenia po përgatitet të lehtësojnë disa nga masat e saj antiCOVID-19, duke filluar nga e hëna. Rregulli që qytetarët mund të...

TOKIO – Masa emergjente mes rritjes së numrit të të prekurve...

TOKIO, 9 prill /ATSH-DPA/ - Japonia pritet të zgjasë një gjendje të jashtëzakonshme kundër pandemisë Covid-19 në Tokio dhe dy prefektura të tjera për...

MV – Masa të reja për frenimin e Covid-19

SHKUP, 6 prill /ATSH-MIA-AA/ - Vala e re e virusit me variantin e ri britanik të Covid-19 nuk krahasohet me valët e kaluara, pasi...

Gjonaj, mbledhje urgjente me drejtorët e burgjeve: Garantim maksimal i sigurisë,...

TIRANË, 5 prill /ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka mbledhur në një takim urgjent drejtorët e çdo burgu dhe IEVP-je të sistemit të...

Rikthimi i maturantëve në klasa/ Kushi: Shkollat e mesme, të përgatitura...

TIRANË, 31 mars/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar pozitivisht në lidhje me sugjerimin më të fundit të Komitetit të...

Rakacolli, apel qytetarëve: Vijoni zbatimin e masave antikovid, kemi ende mjaft...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Zëvendësministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Mira Rakacolli, i bëri apel qytetarëve të vazhdojnë të zbatojnë masat, maskat, distancimin fizik dhe...

Siguria rrugore/ Arrestohen 32 32 drejtues mjetesh, pezullohen 180 leje drejtimi

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Drejtoria e Policisë Rrugore vijon kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore, ku gjatë fundjavës...

Nuk respektuan masat antikovid/ Ndëshkohen me masë administrative 2055 shtetas

TIRANË, 29 mars/ATSH/ Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë vendin, për monitorimin e zbatimit të masave për parandalimin e përhapjes së COVID-19,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA