Ballina Etiketimet Maas

Etiketim: Maas

BERLIN – Maas: Shpjegime nga Moska për Navalnyn, përndryshe BE do...

BERLIN, 6 shtator /ATSH-ANSA/ - Gjermania, që aktualisht mban presidencën e radhës të Bashkimit Europian, do të fillojë diskutimet mbi sanksione të mundshme kundër...

PARIS – Maas: Gjermania dhe Franca duhet të bashkëpunojnë me partnerët...

PARIS, 31 gusht /ATSH-DPA/ - Gjermania dhe Franca duhet të punojnë së bashku me vendet e tjera anëtare të BE-së, tha sot ministri i...

BERLIN – Maas: Gjermania dënon dhunën ndaj gazetarëve në Bjellorusi

BERLIN, 29 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas kritikoi ashpër sot veprimet e qeverisë autoritare në Bjellorusi kundër gazetarëve që mbulojnë...

GJERMANI – Maas: Irani po luan rol të rrezikshëm në konfliktet...

BERLIN, 27 gusht /ATSH-DPA/ - Kryediplomati gjerman, Heiko Maas u shpreh sot në favor të mbajtjes së bisedimeve me Iranin për programin e tij...

GJERMANI: Maas për vizitë ndërmjetësimi në Greqi dhe Turqi 

BERLIN, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas do të vizitojë Athinën dhe Ankaranë në përpjekje për të ndërmjetësuar një mosmarrëveshje...

GJERMANI – Maas: Marrëveshja në Libi mund të çojë në armëpushim...

BERLIN, 21 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas tha sot se një marrëveshje për armëpushim dhe zgjedhjet elektorale midis palëve ndërluftuese...

EBA – Maas: Sanksione të mëtejshme për shkeljet e embargos së...

ABU DHABI, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Fuqitë e huaja që vazhdojnë të shkelin embargon e armëve, e krijuar për të ndaluar fluksin e armëve...

GJERMANI – Maas: Gjasa për sanksione kundër Bjellorusisë

BERLIN, 14 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas nuk përjashtoi mundësinë e vendosjes së sanksioneve kundër Bjellorusisë, pas një zgjedhjeje të...

GJERMANI – Maas: Mund të rikthehen sanksionet ndaj Bjellorusisë 

BERLIN, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Bjellorusia mund të përballet me më shumë sanksione të BE-së pas zgjedhjeve të saj presidenciale, tha sot ministri i...

GJERMANI – Maas: Edhe 10 milionë euro ndihmë për Libanin

BERLIN, 9 gusht /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas njoftoi sot për një paketë ndihme urgjente prej 10 milionë eurosh për Libanin,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA