Ballina Etiketimet Maas

Etiketim: Maas

FOKUS – Gjermania paralajmëron Iranin kundër përshkallëzimit bërthamor përpara mandatit të...

VJENË, 21 dhjetor /ATSH-DPA/ - Irani nuk duhet të shpërdorojë shanset e tij për të sjellë përsëri Shtetet e Bashkuara të Amerikës në marrëveshjen...

GJERMANI – Maas: Marrëveshja tregtare postBrexit ende e mundur

BERLIN, 11 dhjetor /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas tha sot se një marrëveshje tregtare postBrexit me Britaninë e Madhe është ende...

Mass: Për herë të parë në historinë e OSBE-së, falë zotit...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ - Falënderoj zotin Edi Rama dhe ekipin e tij për kompromisin e arritur për emërimin e drejtuesve të institucioneve, deklaroi...

GJERMANI – Maas thirrje vendeve të BE-së: Të hapen negociatat me...

GJERMANI, 17 nëntor /ATSH/ - Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas bëri thirrje për të hapur negociatat me...

GJERMANI – Maas: Armëpushimi në Libi një sukses i parë vendimtar

BERLIN, 23 tetor /ATSH-AFP/ - Gjermania, në vijën e frontit në kërkimin e një zgjidhjeje politike të konfliktit në Libi, e përshkroi si sukses...

BRUKSEL – Maas: Lukashenko të jetë në listën e sanksioneve të...

BRUKSEL, 12 tetor /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass kërkon ta shohë presidentin bjellorus, Aleksander Lukashenko, në listën e sanksioneve të BE...

GJERMANI – Maas: Ekstremizmi i djathtë rreziku më i madh për...

BERLIN, 9 tetor /ATSH-ANSA/ - Terrorizmi i ekstremizmit të djathtë është rreziku më i madh për vendin tonë, deklaroi ministri i Jashtëm gjerman Heiko...

SHBA – Maas: Helmimi i Navalnit problem i të gjithë bashkësisë...

NJU JORK, 29 shtator /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas e quajti helmimin e disidentit rus Alexei Navalny një problem për të...

GJERMANI – Pas ministrit të Jashtëm Maas, edhe Altmaier në karantinë

BERLIN, 24 shtator /ATSH-AA/ - Ministri gjerman i Ekonomisë dhe Energjisë, Peter Altmaier tha se ka hyrë në karantinë, pasi një punonjës i ministrisë...

GJERMANI – Karantinohet ministri i Jashtëm Heiko Maas

BERLIN, 23 shtator /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas u vendos në karantinë, pasi testet treguan se një nga truprojat e tij...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA