Ballina Etiketimet Maas

Etiketim: Maas

NJU JORK – Maas: Takimi i kryediplomatëve u shty për shkak...

BERLIN, 22 shtator /ATSH-DPA/ - Një takim i ministrave të Jashtëm të Francës, SHBA-së, Britanisë së Madhe dhe Gjermaninë, në kuadër të Asamblesë së...

ZVICËR – Maas: Më shumë ndihmë humanitare për Afganistani

GJENEVË, 13 shtator /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas deklaroi se Gjermania dëshiron të rrisë më tej ndihmën për personat në nevojë...

GJERMANI – Bisedime Maas-Blinken për situatën në Afganistan

BERLIN, 8 shtator /ATSH-DPA/ - Kryediplomatët amerikan dhe gjerman, respektivisht Antony Blinken dhe Heiko Maas, do të diskutojnë situatën në Afganistan, në bazën ajrore...

COVID-19 – Maas: 100 milionë doza vaksine për vaksinimin global

ROMË, 7 shtator /ATSH-DPA/ - Gjermania planifikon të vërë në dispozicion 100 milionë doza vaksine antiCOVID-19 për fushatën ndërkombëtare të vaksinimit, para fundit të...

SLLOVENI – Maas: Afganistani mund të përballet me një katastrofë humanitare

KRANJ, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas paralajmëroi sot se Afganistani mund të përballet me një katastrofë humanitare, sapo të...

GJERMANI- Maas vizitë zyrtare në Uzbekistan, në fokus bisedimet e evakuimit...

BERLIN, 30 gusht /ATSH-DPA/- Ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas mbërriti në kryeqytetin e Uzbekistanit, Tashkent,  si pjesë e një udhëtimi në tre nga...

COVID-19 – Maas: Të gjitha kufizimet të hiqen deri në gusht

BERLIN, 6 korrik /ATSH-DPA/ - Të gjitha kufizimet në Gjermani që synojnë të frenojnë  pandeminë e koronavirusit duhet të hiqen pasi vaksina t'u ofrohet...

BERLIN – Maas: ”Nord Stream 2” nuk duhet të pengojë marrëdhëniet...

BERLIN, 1 korrik /ATSH-DPA/ - Gazsjellësi i diskutueshëm ''Nord Stream 2'' që lidh drejtpërdrejt Gjermaninë me Rusinë duke anashkaluar Poloninë nuk duhet të pengojë...

ITALI – Di Maio & Maas: Europa e së ardhmes e...

ROMË, 12 qershor /ATSH-DPA/ - Italia dhe Gjermania janë të angazhuara në rreshtin e  parë për të përfshirë të rinjtë në një dialog për...

Maas: Bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe MV të fillojnë tani

BERLIN, 8 qershor /ATSH/ - Bisedimet e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut të fillojnë tani, deklaroi sot ministri i Jashtëm gjerman, Heiko...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA