Ballina Etiketimet Ligje

Etiketim: ligje

STAMBOLL – Cavusoglu: Asnjë vend nuk është mbi ligjet ndërkombëtare

STAMBOLL, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Kreu i diplomacisë turke, Mevlut Cavusoglu konfirmoi sot se Izraeli nuk ishte mbi të drejtën ndërkombëtare, në përgjigje të...

Ibrahimi: Krijimi i SPAK në metrat e fundit

TIRANË, 17 tetor/ATSH- Arbi Fortuzi/ Ngritja e Prokurorisë Speciale është në metrat e fundit, vonesa vjen për shkak se pritet Vetingu për disa nga...

Gjonaj: Kuadri ligjor për zbatimin e Reformës në Drejtësi tashmë tërësisht...

TIRANË, 19 korrik /ATSH/ - Me 106 vota pro, dje pas dy vitesh u miratuan në Kuvend ndryshimet e dy ligjeve të paketës së...

Pas Kosovës, marrëveshje për pika të përbashkëta kufitare edhe me Maqedoninë...

TIRANË, 15 prill/ATSH/ - Zëvendësministrja e Brendshme, Rovena Voda e pranishme të hënën në komisionin e ligjeve, ka bërë të ditur se qeveria shqiptare...

POLONI – GJED: Reforma në Gjykatën e Lartë shkel ligjet e...

VARSHAVË, 11 prill /ATSH-AFP/ - Polonia ka shkelur ligjin e Bashkimit Europian me reformën e diskutueshme që ul moshën e daljes në pension të...

Reforma në Drejtësi, nis shqyrtimi i projektligjit për Policinë Gjyqësore

TIRANË, 4 prill/ATSH/ - Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut ka nisur të enjten shqyrtimin nen për nen të...

VATIKAN – Papa Françesku ligj të ri për abuzimet ndaj fëmijëve

VATIKAN 29 mars /ATSH-ANSA/ - Papa Françesku nxori sot një ligj të ri për parandalimin e abuzimit seksual me fëmijët në shtetin e vatikanit, ashtu...

Kuvendi miraton projektligjet e rendit të ditës

TIRANË, 5 Mars /ATSH/ - Kuvendi miratoi në seancën e sotme plenare projektligjin “Për një shtesë në ligjin nr. 8952, datë 10.10.2002, “Për letërnjoftimin...

Pronësia e tokës bujqësore dhe titujt e pronësisë, miratohen dy pr.ligjet...

TIRANË, 12 shkurt ATSH/ - Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut miratoi dy projektligje në kuadër të paketës së...

Kuvendi voton sot dekretet e Presidentit për Noterinë dhe Kadastrën

TIRANË, 7 shkurt ATSH/ - Kuvendi i Shqipërisë do të votojë sot Dekretet e Presidentit të Republikës për ligjin për Noterinë dhe Kadastrën. Dekreti e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA