Ballina Etiketimet Ligje

Etiketim: ligje

Miratimi i ligjeve të axhendës europiane, SHBA përgëzon Kuvendin e Kosovës

PRISHTINE, 24 nëntor /ATSH/ -Ambasada Amerikane vlerëson lart rolin e Kuvendit të Kosovës për miratimin e pakos së ligjeve për axhendën europiane të reformave,...

“Ekzekutimi i vendimeve penale”, miratohen ndryshimet në ligj

TIRANË, 6 nëntor/ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut miratoi sot projektligjin “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin...

UASHINGTON – Trump i jep fund dhënies së shtetësisë për të...

UASHINGTON, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Administrata ime është e  gatshme për t'i dhënë fund shtetësisë për të porsalindurit, deklaroi presidenti amerikan, Donald Trump për...

“Lojërat e fatit” dhe “Trajtimi i të dënuarve”, Rama: Depozitohen në...

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ Projektligji për një shtesë dhe ndryshim në ligjin "Për lojërat e fatit", si dhe ai për disa ndryshime në ligjin "Për...

Miratohen ndryshimet në ligjin “Për gjendjen civile”

TIRANË, 8 Tetor /ATSH/ - Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën publike dhe të Drejtat e Njeriut miratoi tekstin integral të projektligjit “Për disa shtesa...

BRUKSEL – Organizmi i BE-së për gjyqësorin pezullon Poloninë

BRUKSEL, 18 shtator /ATSH-ANSA/ - Polonia u pezullua sot nga organizmi i BE-së që përfaqëson Rrjetin Europian të Këshillave për Sistemin Gjyqësor (European Network...

Kuvendi miraton një sërë ligjesh të rëndësishme

TIRANË, 23 korrik /ATSH/ - Sot u zhvillua seanca e fundit parlamentare për Sesionin e II të Legjislaturës së IX të Kuvendit të Shqipërisë,...

RUMANI – Iohannis refuzon dekretimin e një reforme të diskutueshme gjyqësore

BUKURESHT, 2 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti rumun i qendrës së djathtë, Klaus Iohannis njoftoi sot se kishte refuzuar të dekretonte një reformë gjyqësore, të...

PARIS – Franca miraton një plan të ri të luftës kundër...

PARIS, 19 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria franceze shpalosi sot një plan të ri kundër racizmit dhe antisemitizmit, me ambicien për të zhvilluar një luftë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA