Ballina Etiketimet Ligje

Etiketim: ligje

Mbarëvajtja e zgjedhjeve/ Meta dekreton 5 ligjet e miratuara në kuadër...

TIRANË, 8 janar/ATSH/ Presidenti Ilir Meta dekretoi sot me shpallje, pesë ligje të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë, në datën 17 dhjetor 2020, që...

“Përballje me votë, jo pushtet në tavolinë”/ Hyseni: Opozita, asnjë alibi...

TIRANË, 21 dhjetor /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni deklaroi sot se, mazhoranca i ka hequr çdo alibi opozitës për zgjedhje që të...

“Ligjet” miratojnë projektligjin “Për azilin në Republikën e Shqipërisë”

TIRANË, 21 tetor /ATSH/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut miratoi sot projektligjin “Për azilin në Republikën e Shqipërisë”. Komisioni...

COVID-19/Bushati: Që në fazat e para, qeveria shqiptare mori një sërë...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati deklaroi pasditen e së martës se qeveria ka miratuar një sërë ligjesh dhe ka ndërmarrë një...

E hartuar nën kujdesin e ekspertëve të Ambasadës britanike/ Meta dekreton...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar me shpallje 4 ligjet që lidhen me paketën penitenciare të hartuar nën kujdesin e...

Presidenti Meta dekreton 3 ligje

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar sot 3 ligje. Presidenti ka dekretuar ligjin “Për ratifikimin e ndryshimit të protokollit II...

BRUKSEL – ECJ: Hungaria ka shkelur ligjet e BE-së për azilin

BRUKSEL, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Një pjesë thelbësore e legjislacionit hungarez, për sa i përket azilit shkel ligjin e Bashkimit Europian, theksoi sot avokati...

Kuvendi miraton raportet vjetore të 3 institucioneve të pavarura dhe 2...

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot raportet vjetore të 3 institucioneve të pavarura dhe 2 projektligje. Kuvendi miratoi me 81 vota pro,...

SHKENCE – Inteligjenca artificiale mëson të evolojë vetvetiu

KALIFORNIA, 28 prill /ATSH-ANSA/- Inteligjenca artificiale po evolon vetvetiu, sipas një studimi të publikuar nga studiuesit e Google, i koordinuar nga So Quoc Le. Sipas...

Komisioni i Ligjeve miraton zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Komisioni i ligjeve miratoi sot propozimin për zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri në 23 qershor 2020. Në mbledhjen e zhvilluan...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA