Ballina Etiketimet Ligje

Etiketim: ligje

BRUKSEL – ECJ: Hungaria ka shkelur ligjet e BE-së për azilin

BRUKSEL, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Një pjesë thelbësore e legjislacionit hungarez, për sa i përket azilit shkel ligjin e Bashkimit Europian, theksoi sot avokati...

Kuvendi miraton raportet vjetore të 3 institucioneve të pavarura dhe 2...

TIRANË, 4 qershor /ATSH/ Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot raportet vjetore të 3 institucioneve të pavarura dhe 2 projektligje. Kuvendi miratoi me 81 vota pro,...

SHKENCE – Inteligjenca artificiale mëson të evolojë vetvetiu

KALIFORNIA, 28 prill /ATSH-ANSA/- Inteligjenca artificiale po evolon vetvetiu, sipas një studimi të publikuar nga studiuesit e Google, i koordinuar nga So Quoc Le. Sipas...

Komisioni i Ligjeve miraton zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Komisioni i ligjeve miratoi sot propozimin për zgjatjen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore deri në 23 qershor 2020. Në mbledhjen e zhvilluan...

Monitorim zbatimit të ligjeve në nivel vendor

TIRANË, 18 shkurt/ATSH/Jo vetëm miratimi i ligjeve, por edhe monitorimi i zbatimit të tyre në nivel vendor është në vëmendje të Komisionit të Ligjeve. Kështu...

BRUKSEL – Frost: Londra refuzon që BE t’i vendosë rregulla

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-FP/ - Qeveria britanike nuk do të pranojë që Bashkimi Europian t’i vendosë rregulla përsa i përket mjedisit, ligjit të punës...

Paketa penitenciare, Komisioni i Ligjeve vijon konsultimet publike

TIRANË, 10 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/ Komisioni për Çështjet Ligjore, Administratën Publike dhe të Drejtat e Njeriut, në cilësinë e komisionit përgjegjës, zhvilloi një tryezë të...

Kthimi i dy ligjeve të medieve online nga Meta/ Vokshi: Hap...

TIRANË, 13 janar /ATSH/ - “Kthimi i dy ligjeve të censurës së medieve online nga Presidenti i Republikës, është një hap i duhur në...

Përballimi i pasojave të tërmetit, presidenti Meta dekreton 3 ligje

TIRANË, 27 dhjetor /ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sot dekretuar sot 3 ligje që kanë të bëjnë me përballimin e...

KOREJA E JUGUT – “Samsung Electronics” ndjesë për manovrat antisindikaliste të...

SEUL, 18 dhjetor /ATSH-AFP/-Gjigandi i Koresë së Jugut “Samsung Electronics” kërkoi falje sot, si gjest pendimi, një ditë pas burgosjes së presidentit të tij,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA