Ballina Etiketimet Kufij

Etiketim: kufij

SIDNEJ – Australia shtyn hapjen e kufijve

SIDNEJ, 4 shtator /ATSH-DPA/ - Australia ka njoftuar se do të shtrijë kufizimet e saj për hyrjen në vend për të paktën tre muaj...

ARABI SAUDITE – G20 diskuton për rihapjen e kufijve

RIAD, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Ministrat e Jashtëm të G20-s diskutuan sot heqjen e disa kufizimeve të udhëtimit dhe rihapjen e kufijve, të mbyllur...

KANADA – Kufijtë ndërkombëtarë të mbyllur deri në fund të shtatorit

OTAVA, 29 gusht /ATSH-AFP/ - Kanadaja do të zgjasë deri më 30 shtator mbylljen e kufijve të saj ndërkombëtarë për të huajt, me përjashtim...

FRANCË – Macron: Rimbyllja e kufijve europianë kundërproduktive dhe joefikase

PARIS, 28 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron paralajmëroi sot kundër çdo rimbylljeje të kufijve midis vendeve të BE-së, duke theksuar se është...

“Non stop në komunikim me palën greke për të lehtësuar lëvizjen...

TIRANË, 16 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "me palën greke kemi qenë e jemi non stop në komunikim, e ata kanë bërë...

COVID-19 – Kurz: Kontrolle më të rrepta në kufij

VJENË, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz kërkoi sot kontrolle më të rrepta në kufij për ata që kthehen nga pushimet e...

PODGORICË – Mali i Zi hap kufijtë për Shqipërinë

PODGORICË, 14 gusht /ATSH-ANSA/ - Mali i Zi ka njoftuar sot se, duke filluar që nesër, do të rihapë kufijtë e tij për qytetarët...

COVID-19 – Indonezia mbyll kufijtë për turistët për 2020-n

XHAKARTA, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Për pjesën e mbetur të këtij viti, Indonezia nuk do të lejojë më turistë të huaj që të vizitojnë...

FOKUS – Australia me kufij ende të mbyllur për shkak të...

KANBERRA, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Australia do të vazhdojë me mbylljen e kufijve për t[ huajt për të paktën disa muaj për shkak të...

ZVICËR – Ryan: Mbyllja e kufijve strategji e pazbatueshme në një...

GJENEVË, 27 korrik /ATSH-AFP/ - Mbajtja e kufijve të mbyllur nuk është një strategji e zbatueshme për të luftuar kundër koronavirusit të ri, paralajmëroi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA