Ballina Etiketimet Kufij

Etiketim: kufij

BUDAPEST – Hungaria rimbyll pjesërisht kufijtë 

BUDAPEST, 12 korrik /ATSH-AFP/ - Hungaria do të ndalojë banorët e vendeve afrikane, shumicës së vendeve aziatike dhe të disa shtete europiane që të...

BRITANI E MADHE – Gove: Mbi 700 milionë stërlina në kufijtë...

LONDËR, 12 korrik /ATSH-DPA/ - Britania e Madhe planifikon të shpenzojë 705 milionë stërlina për të krijuar kontrolle kufitare post Brexit deri në fund...

OSLO – Norvegjia hap kufijtë me më shumë vende europiane

OSLO, 10 korrik /ATSH-DPA/ - Norvegjia do të lejojë nga 15 korriku udhëtimet në dhe nga mbi 20 vende të Europës, përfshirë disa destinacione...

RABAT – Maroku autorizon rihapjen e kufijve për vendasit dhe rezidentët...

RABAT, 8 korrik /ATSH-AFP/- Marokenët dhe rezidentët e huaj në Marok do të lejohen të rikthehen në mbretëri nga 14 korriku, njoftoi sot qeveria...

HELSINKI – Finlanda hap kufijtë për turistët europianë, përjashton francezët

HELSINKI, 8 korrik /ATSH-AFP/ - Finlanda njoftoi sot se do të rihapë kufijtë e saj për turistët nga 17 shtete europiane me shkallë të...

COVID-19 – Australia mbyll kufijtë mes dy shteteve

MELBURN, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Kufiri midis dy shteteve më të populluara të Australisë, Victoria dhe New South Wales (NSW) do të mbyllet pas...

Gjermania redukton hyrjen në vend vetëm për 11 shtete, refuzohet Serbia

BERLIN, 1 korrik /ATSH/ - Duke filluar nga nesër qytetarë nga 11 vende joanëtare të BE-së mund të shkojnë në Gjermani pa kufizime, ndërkohë...

BRUKSEL – Kufijtë e jashtëm të BE-së ende të mbyllur për...

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-AFP-DPA/ - Qeveritë europiane kanë kohë deri të martën në mesditë të vendosin nëse do të hapin apo jo kufijtë e...

PRAGË – Rihapen kufijtë për polakët dhe britanikët

PRAGË, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Republika Çeke do të rihapë duke nisur nga e mërkura kufijtë për udhëtarët që vijnë nga Britania e Madhe...

BE kushte të rrepta për rihapjen e kufijve, pritet zyrtarizimi i...

BRUKSEL, 27 qershor /ATSH-DPA/ - Vendet e Bashkimit Europian janë pranë arritjes së një marrëveshjeje për rihapjen e kufijve të jashtëm të bllokut, duke...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA