Ballina Etiketimet Kufij

Etiketim: kufij

BRUKSEL – Stoltenberg: Spekulimet për ndryshimin e kufijve në Ballkan të...

BRUKSEL, 29 prill /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg theksoi nuk e kishte parë "dokumentin jozyrtar" lidhur me ndryshimin e kufijve...

COVID-19 – Belgjika rihap kufijtë për udhëtimet jothelbësore

BRUKSEL, 14 prill /ATSH-AFP/ - Belgjika, ku kalimi i kufijve për një qëndrim turistik ose ndonjë arsye tjetër jothelbësore ishte e ndaluar që nga...

COVID-19 – Polonia shqyrton mbylljen e kufijve me Sllovakinë dhe Republikën...

VARSHAVË, 21 shkurt /ATSH-PAP/ - Polonia mund të vendosë kufizime në kufijtë e vendit me Sllovakinë dhe Republikën Çeke për shkak të përkeqësimit të...

POLONI – Niedzielski: Ashpërsim të masave kufitare antiCOVID-19 me Republikën Çeke...

PRAGË, 20 shkurt /ATSH-DPA/ - Polonia mund të vendosë rregulla më të rrepta hyrëse në pikat e saj kufitare me Republikën Çeke dhe Sllovakinë,...

KOPENHAGË – Danimarka forcon kufizimet në kufirin gjerman

KOPENHHAGË, 19 shkurt /ATSH-AFP/ - Danimarka do të shtrëngojë kufizimet e saj në kufirin gjerman, pas rritjes së rasteve COVID-19 në një lokalitet në...

BRUKSEL – BE: Të shmangen vendimet e njëanshme për kufijtë

BRUKSEL, 17 shkurt /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian do t'u dërgojë një letër të gjitha shteteve anëtare për t'iu kujtuar angazhimet e tyre për të...

BRUKSEL – BE: Të shmangen vendimet e njëanshme për kufijtë

BRUKSEL, 16 shkurt /ATSH-ANSA/ - Komisioni Europian u bëri thirrje sot shteteve anëtare për një qasje të koordinuar në lidhje me kufizimet në kufijtë...

COVID-19 – Gjermania mbyll kufijtë me Republikën Çeke dhe Tirolin

BERLIN, 11 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjermania do të mbyllë kufijtë e saj, me disa përjashtime, me Republikën Çeke dhe rajonin austriak të Tirolit, që...

BERLIN – Seehofer: Gjermania do të mbyllë kufijtë për frenimin e...

BERLIN, 28 janar /ATSH-DPA/ - Gjermania po përgatitet të mbyllë kufijtë e saj për të frenuar përhapjen e shpejtë të mutacioneve të reja të...

FOKUS – BE kërkon shmangien e mbylljes së kufijve, ndërsa përhapen...

BRUKSEL, 22 janar /ATSH-DPA/ - Udhëheqësit e BE u përpoqën të krijonin një strategji për të mbajtur nën kontroll variantet e reja të koronavirusit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA