Ballina Etiketimet Kufij

Etiketim: kufij

KUVAJT – Arabia Saudite rihap kufijtë me Katarin

KUVAJT, 4 janar /ATSH-AFP/ - Arabia Saudite do të rihapë hapësirën ajrore dhe kufijtë tokësorë e detarë me Katarin pas më shumë se tre...

COVID-19 – Japonia mbyll kufijtë për të huajt

TOKIO, 26 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Japonia nuk do të lejojë hyrjen e të huajve në territorin e saj duke filluar nga e hëna, për...

COVID-19 – IRU: Kufijtë të hapur për transportin e mallrave

GJENEVË, 21 dhjetor /ATSH-AA/ - Organizata Botërore e Transportit Rrugor (IRU) u bëri thirrje sot qeverive të vendeve anëtare të BE-së, veçanërisht asaj franceze,...

BRUKSEL – KE kërkon kufizimin e fuqisë së gjigantëve të teknologjisë

BRUKSEL, 15 dhjetor /ATSH-DPA/ - Komisioni Europian do të zbulojë një paketë të re legjislative që do të kufizonte fuqinë e tregut të gjigantëve...

SHBA – Kufijtë tokësorë të mbyllur deri më 21 janar për...

OTAVA, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ - Kufijtë tokësorë të SHBA-së do të qendrojnë të mbyllur për lëvizje jothelbësore të paktën edhe një muaj, deri më...

BRUKSEL – Johansson: Kontrollet në kufijtë e brendshëm kërcënojnë rimëkëmbjen, jo...

BRUKSEL, 30 nëntor /ATSH-AFP/ - Kontrollet në kufijtë e brendshëm të zonës Shengen janë joefikase në luftën kundër terrorizmit dhe rrezikojnë të pengojnë rimëkëmbjen...

Reporterët pa Kufij: 32 reporterë të vrarë që nga fillimi i...

GJENEVË, 2 nëntor /ATSH-ANSA/ - Tridhjetë e dy gazetarë dhe bashkëpunëtorë të shtypit janë vrarë që nga fillimi i vitit në ushtrimin e profesionit...

KOSTA RIKA – Rihapen kufijtë për turistët nga mbarë bota

SAN JOSE, 17 tetor /ATSH-AFP/ - Kosta Rika do të hapë më 1 tetor kufijtë për turizmin ndërkombëtar, të mbyllura që prej marsit për...

BEJRUT – Bisedime Liban-Izrael për kufijtë e diskutueshëm

BEJRUT, 1 tetor /ATSH-AFP/ - Libani dhe Izraeli njoftuan sot nisjen e bisedimeve, nën ndërmjetësimin e OKB-së, për kufijtë e tyre të diskutueshëm detarë...

KROACI – Plenkoviç: Hapja e kufijve të brendshëm gjatë pandemisë një...

ZAGREB, 8 shtator /ATSH-AA/ - Hapja e kufijve të vendit për turistët e huaj gjatë pandemisë së koronavirusit të ri është një rrezik i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA