Ballina Etiketimet Katastrofe

Etiketim: katastrofe

BERLIN – ”Munich Re”: Zjarret në Kaliforni katastrofa më e shtrenjtë...

BERLIN, 13 janar /ATSH-AA/ - Zjarri që përfshiu shtetin federal amerikan të Kalifornisë vitin e kaluar është katastrofa natyrore më e shtrenjtë në botë...

GJENEVË – OKB: Humbjet ekonomike të lidhura me katastrofat klimatike

GJENEVË, 10 tetor /ATSH-AFP/ - Humbjet e drejtpërdrejta ekonomike nga katastrofat natyrore të regjistruara gjatë 20 viteve të fundit kanë qenë 2,5 herë më...

GREQI – Cipras viziton Matin, vendin e katastrofës së zjarreve

ATHINË, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Aleksis Cipras vizitoi sot në mëngjes Matin dhe Rafinan, dy lokalitete në lindje të Athinës, të prekura...

JAPONI – Rihapen plazhet e shkatërruara nga katastrofa e 2011

TOKIO, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Tre plazhe të shkatërruara nga cunami dhe aksidenti bërthamor në mars 2011 kanë pritur turistët e parë këtë fundjavë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA