Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Titulli “Mjeshtër i Madh” për artistët Petrit Lulo dhe Ylli Baka...

TIRANË, 22 janar /ATSH/ Presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, këngëtarin e mirënjohur gjirokastrit të muzikës popullore shqiptare,...

101-vjetori i Kongresit të Lushnjës/ Kuvendi, tempull i demokracisë shqiptare, garant...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta përkujtoi sot 101-vjetorin e Kongresit të Lushnjës. “Uniteti rreth çështjes kombëtare, mblodhi 101 vjet më parë...

Meta: Selia e Shenjtë ndihma në lehtësimin e pasojave të tërmetit...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Nuncin Apostolik, Imzot Luigi Bonazzi, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Presidenti Meta...

Meta përkujton Rugovën: Angazhimi dhe vizioni euroatlantik për Kosovën shembuj të...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot ish-presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova. Meta ka cituar Ibrahim Rugovën i cili thoshte...

Meta: Partitë të promovojnë figura të reja e të pakonsumuara

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se të gjitha partitë duhet të promovojnë figura të reja, të pakonsumuara dhe pa probleme...

Meta: Masakra e Reçakut, dëshmi e pakundërshtueshme e gjenocidit dhe spastrimit...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta përkujtoi sot ditën e përkujtimit të gjenocidit ndaj shqiptarëve në Kosovë. “Nderojmë sot me dhembje dhe...

“Unë jam mirë, kur është mirë Shqipëria”/ Meta përkujton ditëlindjen e...

TIRANË, 15 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot ditëlindjen e  Isa Boletinit. “Unë jam mirë, kur është mirë Shqipëria”, ka cituar...

Meta: Shqipëria po përjeton erozion demografik, kërcënim i perspektivës sonë kombëtare

TIRANË, 14 janar /ATSH/ “Të gjithë kemi një shqetësim të përbashkët, që vendi ynë, ndryshe nga vendet e tjera të rajonit, nuk vuan një...

Betohet përpara Presidentit, anëtari i 6-të i Gjykatës Kushtetuese, Përparim Kalo

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ -Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit para Presidentit të Republikës, Ilir Meta të anëtarit...

Japonia mbështetje të vyer teknike e financiare ndër vite Shqipërisë

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në takim Ambasadorin e ri të Japonisë në Tiranë, Takada Mitsuyuki, me rastin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA