Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

76-vjetori i lindjes së Ibrahim Rugovës/ Meta: Misionar i paqes dhe...

TIRANË, 2 dhjetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot 76-vjetorin e lindjes së Ibrahim Rugovës. “Sot, në 76-vjetorin e Tij të lindjes,...

Meta pret ministrin Di Maio: Vlerësojmë rolin proaktiv të Italisë në...

TIRANË, 20 nëntor /ATSH/ Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Republikës Italiane, Luigi...

Meta: OSBE duhet të luajë një rol më të rëndësishëm në...

TIRANË, 18 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim kryetarin e ri të Pranisë së OSBE-së, ambasadorin Vincenzo Del Monaco....

Dita Ndërkombëtare e Tolerancës/ Meta: Shqipëria krenohet me modelin e saj...

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ Shqipëria krenohet me modelin e saj unik të tolerancës dhe harmonisë ndërfetare. Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur sot se,...

30 vite nga rihapja e Xhamisë së Plumbit në Shkodër/ Meta:...

TIRANË, 16 nëntor /ATSH/ “Rihapja 30 vite më parë e Xhamisë së Plumbit në Shkodër, është një ngjarje historike për komunitetin mysliman dhe për...

Meta pranon letrat kredenciale të ambasadorit Gustafsson: Finlanda, mbështetje në procesin...

TIRANË, 13 nëntor /ATSH/ Presidenti Ilir Meta pranoi sot letrat kredenciale të ambasadorit të ri të Finlandës në Shqipëri, Jari Gustafsson. Meta vlerësoi marrëdhëniet shumë...

Bahri Shaqiri largohet nga posti i këshilltarit për Sigurinë i Presidentit/Panariti...

TIRANË, 12 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pranuar sot dorëheqjen e Bahri Shaqirit nga detyra e Këshilltarit për Çështjet e Sigurisë...

Dorëheqja e Hashim Thaçit si president i Kosovës/ Reagimet

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ Dorëheqja e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi u përcoll me reagime. Kryeministri Edi Rama u shpreh se "Hashim Thaçi ka gjithë...

Meta pret kryetarin e komunës së Bujanocit: Trajtimi i shqiptarëve të...

TIRANË, 5 nëntor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim kryetarin e Komunës së Bujanocit, Nagip Arifi. Presidenti Meta vlerësoi rolin e...

Meta: Qëllimi im t’i kthej Shqipërinë shqiptarëve përmes instalimit të referendumeve

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ -Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se, populli shqiptar duhet ta marrë njëherë e mirë në dorë fatin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA