Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Meta pret Grenell: Mbështes përpjekjet për të promovuar investimet amerikane

TIRANË, 2 gusht/ATSH/ Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ambasadorin Richard Grenell. Meta u shpreh se mbështet përpjekjet e vazhdueshme të Grenell për...

Vlerësohen pesë shkencëtarë dhe profesorë të Universitetit Bujqësor

TIRANË, 15 korrik /ATSH/ Në jubileun e 70-vjetorit të Universitetit Bujqësor të Tiranës, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me mirënjohje kontributet dhe veprat...

Festa Kombëtare e Francës/ Meta letër urimi Macron: Zgjerim i bashkëpunimit...

TIRANË, 14 korrik /ATSH/ Presidenti Ilir Meta i nisi sot një letër urimi Presidentit të Francës, Emmanuel Macron, me rastin e Festës Kombëtare të...

Mbi 900 persona me simptoma helmimi në Deçan/ Meta: Nxis qeverinë...

TIRANË, 13 korrik /ATSH/ Presidenti Ilir Meta reagoi sot ndaj situatës së emergjencës që po ndodh në Deçan, ku mbi 900 persona janë paraqitur...

Meta pritet në takim nga Orbán: Mirënjohje për mbështetjen domethënëse dhe...

TIRANË, 6 korrik /ATSH/ Presidenti Ilir Meta, në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Hungari, zhvilloi një takim të veçantë dhe të frytshëm...

“Nderi i Kombit” për 2 kirurgët e shquar prof. Petro Cani...

TIRANË, 24 qershor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me anë të një ceremonie solemne dy mjekët e shquar kirurgë: krijuesin e shkollës...

Titulli “Mjeshtër i Madh” për artistin e instrumenteve muzikore dhe stilistin...

TIRANË, 10 qershor /ATSH/ Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Artizanatit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi me Titullin “Mjeshtër i Madh” artistin e...

Vendimi i Kuvendit për raportimin e gazetarëve, reagon Meta

TIRANË, 8 qershor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta reagoi sot ndaj vendimit të Byrosë së Kuvendit, për raportimin e gazetarëve gjatë mbledhjeve të...

Skënder Sherifi, përfaqësues i denjë i shkrimtarëve shqiptarë, që zhvillojnë karrierën...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim me shkrimtarin dhe poetin e njohur shqiptaro-frankofon, Skënder Sherifi. Meta theksoi se,...

Plotësimi i vakancave në AMA/ Meta: Çdo tentativë për kontroll të...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta kërkoi sot që të shtyhet plotësimi i vakancave në AMA, pasi Parlamenti i ri i...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA