Ballina Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

Albanologu Milan Šufflay, sakrifikoi jetën për të hedhur dritë mbi të...

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka përkujtuar sot Milan Šufflay, të cilin e ka cilësuar si, “mikun e madh të...

Meta: Emergjente ndryshimi rrënjësor i strategjisë antikovid

TIRANË, 17 shkurt /ATSH/ Presidenti Ilir Meta deklaroi sot se, “është emergjente ndryshimi rrënjësor i strategjisë antikovid pasi masat dhe kufizimet e marra deri...

Mesazhe ngushëllimi/ Humb jetën kreu i degës së PD të Sarandës,...

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ Përfaqësues të politikës shqiptare kanë shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta sot të kryetari të degës së Partisë Demokratike të...

Meta: Qeveritë të miratojnë politika dhe strategji efikase për të ndihmuar...

TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ “Qeveritë të miratojnë politika dhe strategji efikase për të ndihmuar biznesin, që përfshijnë mbështetjen e grave sipërmarrëse, përmirësimin e sistemit...

Meta: 25 prilli, dita kur populli rimerr sovranitetin e tij

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/  “Në 25 prill, Shqipëria zgjedh mes dy alternativave, ose do të kthehet në shinat europiane, ose në një projekt Lindor,...

101-vjetori i shpalljes së Tiranës kryeqytet/ Veprimtari kulturore-historike në Presidencë

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta festoi së bashku me drejtues dhe anëtarë të shoqatave “Tirana”, “Tirona Intelectum”, “Bashkësia Dibrane” si...

Meta: Qeveria të shpallë Gjendjen e Fatkeqësisë Natyrore në zonat e...

TIRANË, 11 shkurt /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta me anë të një reagimi kërkoi sot që qeveria të shpallë Gjendjen e Fatkeqësisë Natyrore...

Dita Globale e Zgjedhjeve/ Meta: Pjesëmarrja në këtë proces, mision patriotik

TIRANË, 4 shkurt /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta në kuadër të Ditës Globale të Zgjedhjeve ka bërë thirrje për pjesëmarrje në zgjedhje pasi...

Laver Bariu, ustai i madh i sazeve të Përmetit

TIRANË, 26 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta përkujtoi sot ndarjen nga jeta të Laver Bariut, artisti që është cilësuar "ustai i madh...

Meta: Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim

TIRANË, 25 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta apelon që të ndalohet largimi i trurit nga vendi ynë. “Ndal largimit të trurit! Më shumë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA