Ballina Etiketimet Ia

Etiketim: ia

TikTok nxjerr në shitje Inteligjencën e tij Artificiale

SINGAPOR, 6 korrik /ATSH-ANSA/ - Kompania mëmë e TikTok, ByteDance, ka njoftuar vënien në shitje të programitt të saj të Inteligjencës Artificiale. Sipas raportimeve nga...

Facebook përmirëson e-tregtinë përmes Inteligjencës Artificiale

PARIS, 4 korrik /ATSH-ANSA/ - Përmirësimi i këshillave të blerjeve në internet është një nga qëllimet e deklaruara të Facebook dhe gjiganti i medieve...

Inteligjenca artificiale përcakton edhe embrionet me anomali

ROMË, 3 korrik /ATSH-ANSA/ - Inteligjenca artificiale ndihmon në njohjen e embrioneve me defekte të kromozomeve pa përdorur biopsi e cila është invazive. Rezultatet e...

IA parashikon edhe sa rëndë mund të prekeni nga COVID-19

SAN DIEGO, 18 qershor /ATSH-DPA/ - Një ekip i shkencëtarëve në San Diego po shfrytëzon inteligjencën artificiale për të kuptuar pse simptomat e COVID-19...

Inteligjenca Artificiale përshpejton prodhimin e mikroqarqeve

SAN FRANCISKO, 13 qershor /ATSH-ANSA/ - Inteligjenca Artificiale (IA) mund të përshpejtojë prodhimin e mikroqarqeve të reja duke modeluar konfigurimin e tyre në orë...

Inteligjenca artificiale e dallon depresionin edhe te zëri

MERILEND, 10 qershor /ATSH-ANSA/ - Prezantohet softueri i bazuar në inteligjencën artificiale i cili "dëgjon" depresionin në zërat e njerëzve duke i lejuar ata...

FOKUS – A mund t’i zëvendësojë politikanët inteligjenca artificiale?

ROMË, 8 qershor /ATSH-ANSA/ - Inteligjenca artificiale (IA) është më e preferuar se një politikan i jetës reale sipas 59% e italianëve, kryer nga...

Covid-19 – 18 milionë përmbajtje të hequra nga FB dhe Instagram

KALIFORNI, 20 maj /ATSH-ANSA/ - Nga fillimi i pandemisë deri në prill 2021, kompania Facebook dhe Instagram hoqën më shumë se 18 milionë përmbajtje...

FOKUS – Inteligjenca artificiale po ndryshon botën

KALIFORNI, 11 maj /ATSH-ANSA/ - Instagram, Facebook, Google, Microsoft dhe Zoom. Angazhimi i rrjeteve sociale dhe botës teknologjike për qasje dhe përfshirje po rritet. Aplikacionet, inteligjenca...

Inteligjenca Artificiale një ndihmë në luftën kundër reduktimit të aftësisë njohëse

ATHINË, 10 maj /ATSH-ANA/ - Për të arritur zbulimin dhe zvogëlimin në kohë të faktorëve që shkaktojnë reduktimin e aftësisë njohëse, shkencëtarët grekë po...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA