Ballina Etiketimet Hoti

Etiketim: Hoti

Hoti: Në veri s’ka masë të karantinimit, veprimet në përputhje me...

PRISHTINË, 8 korrik/ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, deklaroi sot se në veri nuk është vendosur masa e karantinimit, pavarësisht se për këtë dje...

FRANCË – Elysee: Normalizimi mes Serbisë dhe Kosovës element thelbësor i...

TIRANË, 8 korrik /ATSH/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron priti kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti për të diskutuar rigjallërimin e dialogut për normalizimin midis...

Meta pret kryeministrin Hoti: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë-Serbi

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti. Kreu i Shtetit e uroi kryeministrin...

Ruçi takim me Hotin: Të vazhdojë dialogu me Serbinë, në koordinim...

TIRANË, 3 korrik /ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot kryeministrin e Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, dhe delegacionin qeveritar, i cili po...

Shengeni rajonal interes strategjik i shqiptarëve/Rama: Askush s’na pengon që të...

TIRANË, 3 korrik/ATSH-Maela Marini/ "Shengeni rajonal mbetet një program ku shqiptarët këtej dhe andej kufirit duhet të shohin bashkërisht interesin e tyre strategjik", deklaroi...

Dialogu me Serbinë/ Hoti: Njohje reciproke dhe normalizim të marrëdhënieve, SHBA...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, deklaroi sot në Tiranë se është në koordinim me të Dërguarin Special të Presidentit Trump për...

Nuk mund të jemi të ndarë për interesin strategjik  

TIRANË, 3 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, “nuk mund të jemi të ndarë dhe nuk mund të sherrosemi për interesin strategjik”. Në...

Vuçiç mund të shkojë edhe në Hënë, por në fund do...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Edi Rama deklaroi sot se, “nëse ne jemi 1, presidenti i Serbisë mund të shkojë në Perëndim, mund të shkojë në...

Shqipëri-Kosovë, mbledhje të përbashkët mes dy qeverive në Shkodër

TIRANË, 3 korrik/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në një konferencë të përbashkët për shtyp në Tiranë, me Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti...

Tre projektet strategjike Shqipëri-Kosovë/ Pikë doganore në Durrës, HEC në Shqipëri...

TIRANË, 3 korrik/ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, deklaroi sot në Tiranë se së bashku me qeverinë e Shqipërisë do të punojnë zbatimin e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA