Ballina Etiketimet Hoti

Etiketim: Hoti

Hoti: Mbesin në fuqi masat e njëjta kundër Covid-19

PRISHTINË, 16 mars/ATSH/- Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj, drejtorin e...

​Hoti: Duke nderuar familjen Jashari, nderojmë pavarësinë e Kosovës

PRISHTINË, 17 shkurt/ATSH/- Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka bërë homazhe në kompleksin "Adem Jashari", në Prekaz. Për 56 të rënët e kësaj familje, në...

​Hoti: Ftoj të gjithë qytetarët ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre...

PRISHTINË, 14 shkurt/ATSH/- Kandidati i Lidhjes Demokratike për kryeministër të Kosovës, Avdullah Hoti pasi ka votuar ka ftuar gjithë qytetarët me të drejtë vote...

OAK letër kryeministrit ne detyrë: Ndihmoni bizneset se janë duke falimentuar

PRISHTINË, 4 shkurt/ATSH/- Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) kërkon nga kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti që të ndihmojë bizneset e falimentuara. OAK kërkon që...

Emiratet e Bashkuara Arabe, përkushtim për bashkëpunim me Kosovën

PRISHTINË, 4 shkurt/ATSH/- Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, ka pritur në takim ambasadoren jo-rezidente të Emirateve të Bashkuara Arabe në Kosovë, Nabila...

​Hoti: Viti duhet të përmbyllet me liberalizim të vizave

PRISHTINË, 4 shkurt/ATSH/- Kandidati për kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka mbajtur tubim me qytetarë e struktura në qytetin...

Hoti: Me njohjen nga Izraeli kemi thyer bllokadën e njohjeve për...

PRISHTINË, 1 shkurt/ATSH/- Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti e ka quajtur historike vendosjen e marrëdhënieve diplomatike ndërmjet Kosovës dhe Izraelit. Pasi u zyrtarizua njohja e...

​Qeveria do të ndajë paga shtesë edhe për arsimtarët, paguhen në...

PRISHTINË, 20 janar/ATSH/- Kryeministrinë detyrë, Avdullah Hoti, ka pritur sot në takim përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), të...

Dialogu me Serbinë/ Hoti: Bazë janë Kushtetuta, territori dhe njohja reciproke

PRISHTINË, 14 janar/ATSH/- Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti deklaron se marrëveshja përfundimtare me Serbinë, duhet të përfshijë njohjen reciproke ndërmjet dy vendeve. Hoti...

Lleshaj takim me Hotin në Kosovë/Masa të shtuara kundër radikalizmit, ekstremizmit...

TIRANË, 7 nëntor/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilloi një takim pune me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti. Lleshaj, i cili po zhvillon një vizitë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA