Ballina Etiketimet Hoti

Etiketim: Hoti

Hoti, bisedë telefonike me kryeministrin grek, Mitsotakis

TIRANË, 12 tetor /ATSH/ Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, me të...

“Bashkë pa kufi. Në një rajon pa kufij”/ Mbledhja e përbashkët...

TIRANË, 2 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama priti sot në Tiranë me një ceremoni zyrtare kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të mbledhjes së...

Marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ekonomike me Serbinë/ Hoti takon përfaqësuesit...

PRISHTINË, 24 shtator /ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi priti në takim sot përfaqësuesit e Korporatës...

SHBA – Trump: Me veprimin e tyre Hoti dhe Vuçiç e...

UASHINGTON, 15 shtator /ATSH/ - Me veprimin e tyre, Hoti dhe Vuçiç e bënë botën më të sigurt, thuhet në një postim të Departamentit...

Hoti takohet me Stoltenberg: Kosova të bëhet anëtare e NATO-s

PRISHTINE, 8 shtator /ATSH/ - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të vizitës zyrtare në Bruksel, është pritur në...

Shtyrja e vitit shkollor në 14 shtator/ Hoti: Nuk ka qenë...

PRISHTINË, 29 gusht/ATSH/ Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u shpreh sot se "nuk ka qenë e lehtë të merret vendimi për shtyrjen e fillimit...

Kosovë/ Kryeministri Hoti: Angazhim maksimal për shëndetin dhe edukimin

TIRANË, 24 gusht /ATSH/ -Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri Goran Rakiq, ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë  Likaj,...

Kryeministri Hoti takon drejtuesit e institucioneve shëndetësore të vendit

PRISHTINE, 21 gusht /ATSH/ - Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti pati sot një takim pune me ministrin e Shëndetësisë, Armend...

Kosovë/ Hoti: Plani i higjienës së shkollave kundër COVID-19 të jetë...

PRISHTINË, 13 gusht /ATSH/ -Kryeministri i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti dhe ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj organizuan sot një...

Hoti kërkon bashkërendim veprimesh institucionale në fushën e sigurisë

TIRANË, 11 gusht /ATSH/ -Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mbajti sot një takim virtual me drejtuesit e institucioneve të sigurisë së vendit, me të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA