Ballina Etiketimet Gjendje e jashtezakonshme

Etiketim: gjendje e jashtezakonshme

Pasojat e tërmetit, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në Tiranë dhe Durrës

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi të mërkurën se sot do të shpallet gjendja e jashtëzakonshme, e cila përkon me marrjen e një...

KANADA –Montreali dekreton gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve masive

MONTREAL, 27 prill /ATSH-AFP/ - Qyteti i Montrealit dekretoi të premten gjendjen e emergjencës për të përballuar përmbytjet që kanë goditur Lindjen e Kanadasë,...

ROMË – Qeveria italiane shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 12 muaj...

ROMË, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Kreu i qeverisë italiane, Giuseppe Conte njoftoi sot para medias shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme për 12 muaj në...

TURQI – Hiqet gjendja e jashtëzakonshme

STAMBOLL, 19 korrik /ATSH-AA-DPA/ - Turqia i dha fund gjendjes së jashtëzakonshme, e vendosur pas përpjekjes për grusht shteti në korrik 2016. Qeveria turke shpalli...

TURQI – Erdogan: Gjendja e jashtëzakonshme do të hiqet pas zgjedhjeve

ANKARA, 14 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan theksoi se gjendja e jashtëzakonshme, në fuqi që prej grushtit të dështuar të shtetit...

GJENEVË – OKB: Turqia të heqë gjendjen e jashtëzakonshme para zgjedhjeve

GJENEVË, 9 maj /ATSH-AFP/ - Komisioneri i Lartë i OKB-së për të Drejtat e Njeriut i kërkoi sot Turqisë heqjen e menjëhershme të gjendjes...

TURQI – Erdogan: Gjendja e jashtëzakonshme vetëm për luftën kundër terrorizmit

STAMBOLL, 21 prill /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se gjendja e jashtëzakonshme kishte të bënte vetëm me luftën kundër terrorizmit...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA