Ballina Etiketimet Gjendje e jashtezakonshme

Etiketim: gjendje e jashtezakonshme

IRAN – Rowhani: Gjendja e jashtëzakonshme mund të zgjasë deri në...

TEHERAN, 9 gusht /ATSH-DPA/ - Irani do të mbetet në gjendje të jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit të ri deri të paktën në janar,...

ITALI – Conte: Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme, e pashmangshme

ROMË, 28 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte tha sot se zgjatja e një gjendjeje të jashtëzakonshme kombëtare, e lidhur me pandeminë e...

ITALI – Conte: Ekziston mundësia e zgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme

ROMË, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte e gjykoi të mundur që gjendja e jashtëzakonshme, e shpallur për shkak të pandemisë së...

ITALI – “Ocean Viking” shpall gjendjen e jashtëzakonshme në bord

ROMË, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Anija humanitare "Ocean Viking", që shpëtoi 180 migrantë në Detin Mesdhe, shpalli sot gjendjen e jashtëzakonshme në bord, në...

BUDAPEST – Hungaria heq gjendjen e jashtëzakonshme

BUDAPEST, 16 qershor /ATSH-AFP/ - Hungaria do t'i japë fund gjendjes së jashtëzakonshme të vendosur për të luftuar kundër epidemisë së koronavirusit, gjë që...

COVID-19 – Finlanda heq gjendjen e jashtëzakonshme

HELSINKI, 15 qershor/ATSH-DPA/ - Finlanda do të heqë gjendjen e jashtëzakonshme tremujore, në fuqi për të luftuar pandeminë e koronavirusit, njoftoi sot qeveria. "Kjo masë...

MV – Spasovski: Gjendja e jashtëzakonshme jo më e nevojshme, zgjedhjet...

SHKUP, 2 qershor /ATSH-MIA/ - Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se zgjedhjet duhet të mbahen në përputhje me ligjet dhe në...

Nuk ka arsye për të shtyrë gjendjen e fatkeqësisë natyrore në...

TIRANË, 2 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama informoi sot se "për sa i përket gjendjes së jashtëzakonshme nuk ka arsye për të bërë shtyrje...

MV – Zgjatet gjendja e jashtëzakonshme me 14 ditë

SHKUP, 30 maj /ATSH-MIA/ – Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski njoftoi për një zgjatje të gjendjes së jashtëzakonshme me 14 ditë dhe...

KOLUMBI – Zgjaten kufizimet antiCOVID-19 sidomos për të moshuarit

BOGOTA, 28 maj / ATSH-AFP / - Persona mbi moshën 70 vjeç dhe ata me patologji të tjera, që i bëjnë më të dobët...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA