Ballina Etiketimet Gjendje e jashtezakonshme

Etiketim: gjendje e jashtezakonshme

BUDAPEST – Hungaria rikthen gjendjen e jashtëzakonshme

BUDAPEST, 3 nëntor /ATSH-AFP/ - Hungaria do të rikthejë gjendjen e jashtëzakonshme dhe do të vendosë një shtetrrethim nga mesnata e sotme, me synimin...

PORTUGALI – Kryeministri Costa kërkon gjendje të re të jashtëzakonshme

LISBONË, 2 nëntor /ATSH-AA/ - Kryeministri portugez, Antonio Costa tha sot se i ka kërkuar presidentit të miratojë një gjendje të jashtëzakonshme, që do...

COVID-19 – Portugalia drejt dekretimit të gjendjes së jashtëzakonshme

LISBONË, 2 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze synon të dekretojë gjendjen e urgjencës shëndetësore për të pasur më shumë pushtet dhe për të mundur...

COVID-19 – Republika Çeke zgjat gjendjen e jashtëzakonshme deri më 20...

PRAGË, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Parlamenti çek e zgjati sot gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të COVID-19 në vend deri më 20 nëntor, me...

COVID-19 – Spanja zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

MADRID, 29 tetor /ATSH-DPA/ - Parlamenti spanjoll miratoi sot një zgjatje të gjendjes aktuale të jashtëzakonshme deri më 9 maj, me gjithë rezistencën nga...

SPANJË – Opozita refuzon planin për zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme

MADRID, 26 tetor /ATSH-DPA/ - Partia konservatore spanjolle kundërshtoi sot njëzëri planin e qeverisë për t'i kërkuar parlamentit zgjatjen me gjashtë muaj të gjendjes...

ITALI – Piemonte dhe Liguria kërkojnë dekretimin e gjendjes së jashtëzakonshme...

VINTIMILLE, 4 tetor /ATSH-AFP/ - Rajonet italiane të Piemontes dhe Ligurias i kërkuan qeverisë të dekretonte gjendjen e jashtëzakonshme pas përmbytjeve të mëdha që...

ITALI – Qeveria synon zgjatjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri më...

ROMË, 2 tetor /ATSH-DPA/ - Qeveria italiane synon të zgjasë gjendjen e jashtëzakonshme kombëtare të lidhur me pandeminë e koronavirusit të ri deri më...

PRAGË – Republika Çeke kthen gjendjen e jashtëzakonshme

PRAGË, 30 shtator /ATSH-DPA/ - Republika Çeke do të rikthejë për 30 ditë të tjera gjendjen e jashtëzakonshme kundër COVID-19, sepse numri i të...

BRATISLAVË – Matoviç: Sllovakia do të shpallë sërish gjendjen e jashtëzakonshme

BRATISLAVË, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Sllovakia do të shpallë sërish një gjendje të jashtëzakonshme këtë javë për të luftuar pandeminë e COVID-19, tha sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA