Ballina Etiketimet Fda

Etiketim: fda

SHBA – FDA autorizon përdorimin e ilaçeve kundër malaries për të...

NJU JORK, 30 mars /ATSH/ - Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA), lëshoi një autorizim të kufizuar për përdorimin e dy ilaçeve kundër...

MJEKËSI – Shpresa të reja në luftën kundër Alzheimerit

UASHINGTON, 24 tetor /ATSH-ANSA/- Shpresa të reja në luftën kundër Alzheimerit. Kompania amerikane ''Biogen'' do të kërkojë nga FDA (enti rregullator amerikan mbi ilaçet) lejen...

MJEKËSI – Xofluza shëron gripin për një ditë

ROMË, 13 nëntor /ATSH/ - Ai quhet Xofluza, është prodhuar nga kompania farmaceutike zvicerane ''Roche'' dhe duhet të jetë ilaçi i parë dhe i...

MJEKËSI – Bie teoria e skadencës së ilaçeve?

 UASHINGTON, 5 maj /ATSH-ANSA/ - Sa vjen e rritet numri i ekspertëve të cilët nuk besojnë më te datat e skadencave te ngjitura nëpër konfeksionet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA