Ballina Etiketimet Fcb

Etiketim: fcb

Trump sfidon Twitter dhe Facebook

UASHINGTON, 5 maj /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti amerikan, Donald Trump dëshiron të komunikojë me mbështetësit e tij përmes faqes së tij të internetit pasi u...

Apeli për Zuckerbergun: Fshiji projektet Instagram për fëmijët

NJU JORK, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Një apel ndaj Mark Zuckerberg për të tërhequr projektin në Instagram për fëmijët nën 13 vjeç, një projekt...

Egjipti, Italia dhe SHBA vendet më të prekura nga rrjedhja e...

UASHINGTON, 14 prill /ATSH-ANSA/ - Egjipti, Italia dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vendet me numrin më të lartë të përdoruesve të prekur...

FOKUS – FB ju lejon tashmë të fshini komentet e pakëndshme

LOS ANXHELES, 6 prill /ATSH/ - Kompania Facebook i shpall luftë të hapur urrejtjes me një veprim të ri të pritur që do t'ju...

SHBA – Zuckerberg: Facebook asnjë lidhje me ngjarjet në Capitol Hill

UASHINGTON, 27 mars /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook nuk është përgjegjëse për sulmin në Capitol Hill më 6 janar, deklaroi shefi i gjigantit të medias...

FB paguan 650 milionë dollarë për përdorimin e të dhënave biometrike

KALIFORNI, 3 mars /ATSH-ANSA/ - Kompania Facebook do të duhet t'u paguajë 650 milionë dollarë mbi 1,5 milionë përdoruesve për përdorimin e të dhënave...

FB bie dakord të rikthejë përmbajtjen e lajmeve në Australi

SIDNEJ, 23 shkurt /ATSH-AA/ - Qeveria australiane njoftoi se Facebook-u do të ndryshojë vendimin e tij për të bllokuar qasjen në përmbajtjet e lajmeve...

WhatsApp: Në Europë nuk ka ndryshime në ndarjen e të dhënave...

KALIFORNI, 8 janar /ATSH-ANSA/ - Asnjë ndryshim në mënyrën e ndarjes së të dhënave të WhatsApp me Facebook në rajonin europian. Sqarimi vjen nga kompania...

Komisioni Federal i Tregtisë dhe 48 shtete padisin FB për ofensivë...

UASHINGTON, 11 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Komisioni Federal i Tregtisë i SHBA-së dhe një koalicion prej 48 shtetesh amerikane të udhëhequr nga prokurorja e Nju...

FB heq postimet dezinformuese rreth vaksinave antiCovid-19

KALIFORNI, 4 dhjetor /ATSH-AA/ - Platforma e rrjeteve sociale me bazë në SHBA, Facebook, njoftoi se do t’i heqë postimet që përmbajnë dezinformata në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA