Ballina Etiketimet Dita e Europes

Etiketim: Dita e Europes

Dita e Europës, 69 vite nga deklarata e Robert Schuman

TIRANË, 9 maj/ATSH/ - Dita e Europës që mbahet çdo vit më 9 maj, kremton paqen dhe unitetin në Europë. Kjo datë shënon përvjetorin...

BE mbështetje të fuqishme promovimit të potencialeve turistike në Shqipëri

TIRANË, 14 maj/ATSH/ - “Ruajtja e trashëgimisë sonë ka të bëjë me ekonominë, ka të bëjë me përgjegjësinë e përbashkët, por mbi të gjitha,...

Shqipëria me flamurin kulturor në Ditën e Europës

TIRANË, 9 maj/ATSH/.- "Shqipëria përveçse një vend i bekuar me pasuri e bukuri natyrore si pjesë e Europës, mbart një histori shekullore me shenjë...

Meta: Shpresoj në çeljen e negociatave në muajin qershor

TIRANË, 9 Maj/ATSH/ - “Shpresoj në çeljen e negociatave në muajin qershor”, ka deklaruar Presidenti i Republikës, Ilir Meta gjatë një vizite në Bashkinë...

Kumbaro: Gëzuar Ditën e Europës me shpirtin artistik Eugent Bushpepa

TIRANE,9 Maj /ATSH/ - "Ja pse Kultura "është fantazi" Eugent Bushpepa",  kështu e nis urimin e saj Ministria e Kulturës, Mirela Kumbaro për 9...

Danielsson: Vazhdimi i reformave, çelësi për të përparuar drejt BE

TIRANË, 9 Maj /ATSH/ -Mbajtja e momentit të tanishëm pozitiv të reformave - veçanërisht në sektorin e sundimit të ligjit është çelësi për të...

Integrimi europian interes kombëtar, asnjë forcë politike s’duhet të bëhet pengesë

TIRANË, 9 Maj/ATSH/ “Anëtarësimin në BE duhet ta vlerësojmë si një përpjekje të përbashkët për të ecur përpara dhe dobiprurës për të qytetarët. Integrimi...

Hoxha: Të integrojmë Kosovën sa më shpejtë në strukturat euroatlantike

PRISHTINË, 7 Maj/ATSH/.- Ministrja e Integrimit Europian, Dhurata Hoxha, me rastin e Ditës së Europës, ka bashkëbiseduar me studentët e universitetit  “Isa Boletini”, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA