Ballina Etiketimet Dita e Europes

Etiketim: Dita e Europes

Dita e Europës, Tirana mbushet me flamujt e vendeve të Unionit

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Dita e Europës ka sjellë një atmosferë ndryshe sot në kryeqytet. Bashkia e Tiranës e ka dekoruar qytetin, institucionet, por dhe Bulevardin...

Dita e Europës/ Brenda një viti, BE i ka dhuruar Shqipërisë...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Ambasadori i Delegacionit të Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, përmes një videomesazhi, theksoi sot se viti që po lëmë pas...

Dita e Europës/ Mesazhet e autoriteteve shtetërore dhe politikës

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Politikanët shqiptarë uruan sot Ditën e Europës që festohet çdo vit më 9 maj dhe kremton paqen dhe unitetin në Europë. Meta:...

Dita e Europës, 71 vite nga deklarata e Robert Schuman

TIRANË, 9 maj/ATSH/ Dita e Europës që mbahet çdo vit më 9 maj, kremton paqen dhe unitetin në Europë. Kryeministri Edi Rama uroi sot Ditën...

Dita e Europës/ Xhaçka: Më afër se kurrë objektivit tonë strategjik...

TIRANË, 9 maj/ATSH-Maela Marini/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka u shpreh sot besimplotë se e ardhmja evropiane e Shqipërisë dhe...

Soreca: BE mbështetje financiare Shqipërisë për kapërcimin e krizës së COVID-19...

TIRANË, 9 maj/ATSH-Gjergji Mima/ –Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca deklaroi sot se, Bashkimi Europian i ka ofruar mbështetje Shqipërisë për kapërcimin...

Pasojat nga COVID-19/BE tjetër mbështetje Shqipërisë nga buxheti europian në gjysmën...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ “Ndihmës së angazhuar deri tani të Bashkimit Europian për të përballuar situatën e luftës së përbashkët me një armik të padukshëm...

Dita e Europës, Meta mesazh urimi presidentit të KE: Samiti i...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ - Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar një mesazh urimi kreut të Këshillit Europian, Charles Michel me rastin e Ditës...

Dita e Europës/Qasja e BE ndaj Ballkanit Perëndimor, jo thjesht politikë...

TIRANË, 9 maj/ATSH/ -“Qasja e Europës ndaj Ballkanit Perëndimor nuk është thjesht një politikë zgjerimi, por rikthimi i ballkanasve në shtëpinë dhe familjen e...

VIDEO/ Rama: Gëzuar Ditën e Europës

TIRANË, 9 maj/ATSH/ – Dita e Europës që mbahet çdo vit më 9 maj, kremton paqen dhe unitetin në Europë. Por ky vit është...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA