Ballina Etiketimet Arbi Fortuzi

Etiketim: Arbi Fortuzi

Shqipëria, vëzhguese në Agjencinë e BE për të Drejtat Themelore/ Gjonaj:...

TIRANË, 13 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Objektivi madhor i Shqipërisë është anëtarsimi në Bashkimin Evropian dhe pjesëmarrja në punën e Agjencisë së BE për të drejtat...

Arrestohet sanitarja e spitalit COVID 2/ Akuzohet për mashtrim dhe korrupsion

TIRANË, 13 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Policia e Tiranës ka arrestuar sanitaren në spitalin COVID 2, që akuzohet se ka mashtruar një qytetare, duke u hequr...

Bashkëpunimi me “GRECO” në sundimin e ligjit, antikorrupsionin dhe të drejtat...

TIRANË, 12 janar/ATSH-A. Fortuzi/ Shqipëria gëzon mbështetjen e Këshillit të Europës në luftën ndaj korrupsionit. Shqipëria do të vazhdojë të jetë e angazhuar në...

Protesta e dhunshme në Tiranë/ 1 punonjës policie i plagosur, 4...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH/ Policia e Tiranës ka proceduar 46 shtetas dhe ka arrestuar 4 të  tjerë nën akuzën e grumbullimit të paligjshëm dhe shkatërrimit...

Dibër/ Tubim i paligjshëm, Policia procedon 10 shtetas nga mosha 17-24...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ Organizuan grumbullim dhe manifestim të paligjshëm, dhe nuk iu bindën urdhrit të punonjësve të policisë, Komisariati i Policisë së Bulqizës...

Superliga/ “Vllaznia” mban kryesimin, rekord barazimesh për “Teutën”

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/  "Vllaznia" ka mundur "Partizanin" dhe vijon të jetë në kryet të klasifikimit pas javë së tetë të superligës shqiptare të...

Ndarja nga jeta e Otto Bariç/ Duka: Mbresa e kujtime të...

TIRANË, 14 dhjetor/ATSH-A. Fortuzi/ Presidenti i FSHF-së, Armand Duka ka reaguar pas lajmit të hidhur të ndarjes nga jeta të ish-trajnerit të Kombëtares, Otto...

FOTO-VIDEO/ Mësimi i alternuar, flasin mësues e nxënës: Mënyrë efikase, evitohen...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH-Arbi Fortuzi/ Bledi Naska/ Skenarët e mësimit të alternuar si masë parandaluese kundër përhapjes së COVID-19, tashmë kanë nisur të funksionojnë nëpër...

Si funksionon rimbursimi i medikamenteve antiCOVID/ Mjeku Bujar Mema shpjegon për...

  TIRANË, 28 nëntor/ATSH/Bledi Naska Arbi Fortuzi/ Rritja e numrit të të prekurve nga COVID-19 në vend ka sjellë si domosdoshmëri edhe rimbursimin e paketës...

Albert Mullai merr drejtimin e Akademisë së Forcave të Armatosura

TIRANË, 23 nëntor/ATSH/ Albert Mullai merr drejtimin e Akademisë së Forcave të Armatosura. Lajmin e bëri të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka e cila...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA