Rama takohet me Erdogan në New York


TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në New York.

Kryeministri Rama dhe presidenti i Turqisë, Erdogan ndodhen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të marrë pjesë në sesionin e 76-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

Presidenca turke përmes një njoftimi bën të ditur se, takimi i cili u mbajt me dyer të mbyllura në ndërtesën e re Türkevi në New York, zgjati rreth një orë.

Kryeministri Rama ka postuar edhe foto nga takimi me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan duke e cilësuar si foto e ditës.

/a.a/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.