Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: erdogan

Erdogan: Spitali Rajonal Memorial i Fierit, tregues i miqësisë së fortë...

TIRANË, 21 prill /ATSH/ Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan deklaroi sot gjatë inaugurimit të Spitalit Rajonal Memorial të Fierit, se është tregues i...

ANKARA – Marrëdhëniet BE-Turqi në qendër të takimit Von der Leyen-Erdogan

ANKARA, 6 prill /ATSH-ANSA/ - Kryetarët e Komisionit dhe të Këshillit të Bashkimit Europian, Ursula von der Leyen e Charles Michel do të vizitojnë...

Edhe Erdogan i beson vaksinës kineze SinoVac

TIRANË, 2 prill /ATSH/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, 67 vjeç, ka qenë ndër të parët që ka marrë vaksinën kineze antiCovid-19, SinoVac,...

TURQI – Erdogan dhe Merkel video-konferencë për pandeminë dhe çështjet rajonale

ANKARA, 5 mars /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan zhvilloi sot një bisedë nëpërmjet video-konferencës me kancelaren gjermane, Angela Merkel, ku diskutuan...

ANKARA – Erdogan: Turqia dhe Franca mund të kontribuojnë në stabilitetin...

ANKARA, 3 mars /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në një takim përmes video-konferencës me homologun e tij francez, Emmanuel Macron, deklaroi...

ANKARA – Erdogan: Turqia dëshiron forcimin e bashkëpunimit me SHBA-në

ANKARA, 21 shkurt /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se  Ankaraja zyrtare dëshiron "të forcojë" bashkëpunimin me Uashingtonin, pas marrjes së...

ANKARA – Erdogan: Turqia një nga 10 ekonomitë më të mëdha...

ANKARA, 6 shkurt /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se "do ta bëjmë vendin tonë një nga 10 ekonomitë më të...

TURQI – Erdogan: Jam në favor të diskutimit të një kushtetute...

ANKARA, 1 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se është në favor të diskutimit për një kushtetute të re. "Është e...

“Spitali i Fierit do mbulojë gjerësisht pjesën e jugut”/ Menaxhim me...

TIRANË, 14 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se spitali i Fierit do të mbulojë gjerësisht pjesën e jugut të Shqipërisë dhe do...

TURQI – Erdogan vaksinohet kundër COVID-19

ANKARA, 14 janar /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan mori sot dozën e parë të vaksinës COVID-19, në spitalin e Ankarasë. "Edhe unë u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA