Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: erdogan

STAMBOLL – Erdogan: Turqia nuk kërkon aventurën në Mesdhe

STAMBOLL, 13 gusht /ATSH-DPA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan deklaroi sot se Ankaraja nuk po kërkon tension në rajon dhe se kërkon dialog...

TURQI – Conte-Erdogan: Dialogu i domosdoshëm për një zgjidhje politike në...

STAMBOLL, 26 korrik /ATSH-ANSA/ - Kryeministri italian, Giuseppe Conte zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan ku në qendër të bisedës...

TURQI – Ankaraja: Do të marrim masat e nevojshme për të...

ANKARA, 22 korrik /ATSH-AFP/ - Turqia paralajmëroi sot se nuk do të hezitonte të marrë masat e nevojshme në Libi për të mbështetur qeverinë...

TURQI – Erdogan dhe Trump reagim më të ngushtë për zgjidhjen...

STAMBOLL, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Presidentët turk dhe amerikan, dy vendet e të cilëve janë anëtare të NATO-s, kanë vendosur të punojnë më ngushtë...

TURQI – Erdogan: Shën Sofia do të jetë e hapur për...

ANKARA, 10 korrik /ATSH-AA/ - Pas përfundimit të të gjitha përgatitjeve, Turqia do të hapë Shën Sofinë për adhurim më 24 korrik, për lutjen...

TURQI – Erdogan: Turqia synon të ulë në zero numrin e...

ANKARA, 29 qershor /ATSH-AA/ - Turqia synon të ulë në zero numrin e rasteve të infektimit dhe të vdekjeve nga COVID-19, deklaroi sot presidenti...

COVID-19 – Turqia heq kufizimet për të moshuarit dhe të rinjtë

STAMBOLL, 9 qershor /ATSH-AFP/- Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot heqjen me kusht të kufizimeve të vëna për të moshuarit dhe të rinjtë,...

COVID-19 – Erdogan mbështet ekonominë duke anuluar një masë kufizuese

ANKARA, 5 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip anuloi sot një masë kufizuese, e njoftuar një ditë më parë nga qeveria e tij duke...

ANKARA – Erdogan: Turqia do të lehtësojë kufizimet kundër koronavirusit

STAMBOLL, 29 maj /ATSH-DPA/ - Të hënën Turqia do të rihapë kafenetë, restorantet, parqet dhe vendet e tjera publike, të mbyllura, që nga marsi...

COVID-19 – Erdogan: Turqia nis lehtësimin e kufizimeve më 1 qershor

STAMBOLL, 28 maj /ATSH-AFP/ - Turqia do të rihapë më 1 qershor kafenetë, restorantet, parqet dhe vendet e tjera publike, të cilat janë mbyllur...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA