Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: erdogan

GREQI – Mitsotakis mesazh ngushëllimi Erdoganit për humbjet tragjike në njerëz...

ATHINË, 30 tetor /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis i telefonoi sot presidentit turk Recep Tayyip Erdogan për t’i shprehur ngushëllimet e tij për...

TURQI – Erdogan: Jemi pranë qytetarëve dhe kemi mobilizuar gjithë forcat...

ANKARA, 30 tetor /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka publikuar një mesazh solidariteti për qytetarët e prekur nga tërmeti me magnitudë...

TURQI – Erdogan: Do t’i zgjerojmë kërkimet për rezerva energjie në...

STAMBOLL, 14 tetor /ATSH-DPA/ - Turqia do të rifillojë kërkimet për rezerva energjie me një anije të tretë kërkimi në Mesdheun lindor, njoftoi sot...

TURQI – Erdogan: COVID-19 ndër krizat më të mëdha të shekullit

ANKARA, 9 tetor /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se pandemia e COVID-19 që u kushtoi me jetë mbi një milion...

SHBA – Mitsotakis: Erdogan t’i japë diplomacisë një mundësi

UASHINGTON, 25 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis i bëri thirrje sot presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan, në OKB, që t'i japë diplomacisë...

TURQI – Erdogan: Greqia të mos e çojë dëm mundësinë e...

ANKARA, 23 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i bëri thirrje sot Greqisë që të mos e çojë sërish dëm mundësinë për...

FRANCË – Macron: Erdogan të angazhohet për çtensionimin e situatës në...

PARIS, 23 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, i kërkoi homologun të tij turk Recep Tayyip Erdogan, për t'u angazhuar për një çtensionim...

TURQI – Erdogan: Parisi të mbajë qëndrim konstruktiv ndaj krizës në...

STAMBOLL, 22 shtator /ATSH-AFP/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan i tha sot homologut të tij francez, Emmanuel Macron se ai pret që Parisi...

Zonja e Parë e Turqisë libër për kuzhinën turke

ANKARA, 19 shtator /ATSH-AA/ - Bota do të ketë një referencë të ndryshme për kuzhinën shekullore turke me një libër të ri gatimi 100-vjeçar,...

TURQI – Erdogan: Shtetet europiane duhet të jenë të drejta për...

ANKARA, 17 shtator /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan dhe kancelarja gjermane Angela Merkel zhvilluan një video-konferencë dhe diskutuan çështjet që kanë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA