Ballina Etiketimet Erdogan

Etiketim: erdogan

ANKARA – Erdogan: Turqia dëshiron të hapë një faqe të re...

ANKARA, 18 dhjetor /ATSH-AA/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan e siguroi sot kancelaren gjermane Angela Merkel se Turqia dëshiron të hapë një faqe...

FOKUS – Erdogan kërkon formulën “të gjithë fitues” për zgjidhjen e...

STAMBOLL, 7 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërkoi sot një formulë ''të gjithë fitues" për zgjidhjen e pakënaqësive në Mesdheun Lindor...

TURQI – Erdogan: Kufizime të reja për të ndaluar valën e...

ANKARA, 30 nëntor /ATSH-AA/ - Në kuadër të ashpërsimit të masave kundër valës së dytë të pandemisë COVID-19, Turqia ndërmori sot kufizime të reja,...

TURQI – Erdogan: Masa të mëtejshme kundër virusit, nëse është e...

ANKARA, 27 nëntor /ATSH-AA/ - Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan tha sot se vendi mund t’i nënshtrohet masave të mëtejshme antiCOVID-19 për të ndaluar...

ANKARA – Erdogan: Vaksina turke antiCOVID-19 në shërbim të njerëzimit

STAMBOLL, 25 nëntor /ATSH-ANSA-AA/ - Turqia synon të prodhojë vaksinën e saj kundër Covid-19 dhe ta verë në dispozicion që në muajin prill. "Vaksina do...

ANKARA – Erdogan: BE të mbajë premtimet ndaj Turqisë

ANKARA, 22 nëntor /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të mbante premtimet ndaj vendit të tij...

STAMBOLL – Erdogan: G20 duhet të promovojë qasje të drejtë në...

STAMBOLL, 21 nëntor /ATSH-DPA/ - Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan u bëri thirrje sot vendeve të G20-s të ndihmojnë në sigurimin e qasjes së...

TURQI – Erdogan dhe Selman diskutojnë për përmirësimin e marrëdhënieve turko-saudite

ANKARA, 21 nëntor /ATSH-AA-DPA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan dhe mbreti saudit, Selman Bin Adulaziz zhvilluan një bisedë telefonike ku diskutuan marrëdhëniet...

ANKARA – Erdogan: Turqia drejt një reforme të re ekonomike dhe...

ANKARA, 14 nëntor /ATSH-AA/ - Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se vendi i tij ka nisur një epokë të re të reformave në...

TURQI – Erdogan: Dy fqinjë që solidarizohen, më e vlefshme se...

STAMBOLL, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Të paktën 17 persona kanë mbetur të vrarë dhe 709 të tjerë të plagosur nga tërmeti me magnitudë 6,6...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA