Ambasadori holandez takim me kreun e SPAK

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Ambasadori i Holandës në Shqipëri, Reinout Vos zhvilloi sot një takim me kreun e SPAK, Arben Kraja.

Ambasada e Holandës në Tiranë bëri të ditur se, “në takim ata diskutuan punën e Zyrës së Prokurorisë Speciale, pengesat në rrugën për ta bërë trupin plotësisht funksional dhe hapat përpara për të arritur rezultatet e dëshiruara”.

“Ata gjithashtu diskutuan sfidat kur bëhet fjalë për krimin e organizuar ndërkombëtar dhe hetimet e zyrtarëve publikë”, thekson ambasada e Holandës.

“Në fund të takimit, të dy bashkëbiseduesit nënvizuan rëndësinë e bashkëpunimit të ngushtë midis autoriteteve shqiptare dhe holandeze”, njofton Ambasada. /a.a/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.