Ballina Etiketimet Holande

Etiketim: Holande

AMSTERDAM – Holanda ofrohet të marrë 100 të mitur dhe familje...

AMSTERDAM, 10 shtator /ATSH-DPA/ - Holanda do të marrë 100 të mitur të pashoqëruar dhe familje me fëmijë nga kampi i djegur i Morias...

AMSTERDAM – Autoritetet lëshojnë paralajmërime udhëtimi për Spanjën, Francën, Belgjikën

AMSTERDAM, 15 gusht /ATSH-DPA/ - Holanda njoftoi sot se po lëshon paralajmërime të reja në lidhje me COVID-19 për personat që udhëtojnë drejt Spanjës,...

HOLANDË – Rutte paralajmëron veçanërisht të rinjtë kundër një vale të...

AMSTERDAM, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte u bëri thirrje veçanërisht të rinjve holandezë që të ndjekin rregullat për të parandaluar përhapjen...

HOLANDË – Rutte: Të shmangim një izolim të dytë

AMSTERDAM, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte u bëri thirrje holandezëve të ndjekin rregullat për të parandaluar përhapjen e COVD-19, me qëllim...

HELSINKI – Finlanda rikthen kufizimet antiCOVID-19 për Belgjikën dhe Holandën

HELSINKI, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Udhëtarët që kthehen në Finlandë nga Belgjika dhe Holanda tani janë të detyruar të izolohen për 14 ditë, pas...

ROTERDAM – Shqetësim për rritjen e rasteve me Covid-19 mes studentëve...

ROTERDAM, 1 gusht /ATSH-DPA/ - Për shkak të rritjes së numrit të infeksioneve me koronavirus në mesin e studentëve në Roterdam, kryetari i bashkisë...

BRUKSEL – BE autorizon ndihmën holandeze prej 3,4 miliardë euro për...

BRUKSEL, 13 korrik /ATSH-AFP/ - Komisioni Europian autorizoi sot Holandën të japë një ndihmë prej 3,4 miliardë eurosh për KLM për t'i bërë ballë...

HOLANDË – Rutte: BE të sqarojë reformat e kërkuara nga përfituesit...

HAGË, 10 korrik /ATSH-AFP/- Kryeministri holandez, Mark Rutte, bëri thirrje sot që të sqarohen reformat që Bashkimi Europian do t'u kërkojë përfituesve të mundshëm...

HOLANDË – Karta e identitetit nuk do të ketë më gjininë...

HAGË, 4 korrik /ATSH-AFP/ - Brenda pak viteve, gjinia e qytetarëve holandezë nuk do të përmendet më në kartën e tyre të identitetit, një...

FOKUS – Rutte: Fondi i Rimëkëmbjes në formën e huave dhe...

AMSTERDAM, 3 korrik /ATSH-DPA/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi se nuk do të bëjë lëshime të mundshme gjatë negociatave të vështira për Fondin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA