Ballina Etiketimet Holande

Etiketim: Holande

HOLANDË – Rute i paraqet dorëheqjen mbretit Willem-Aleksandri

AMSTERDAM, 15 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte konfirmoi sot dorëheqjen e tij dhe atë të të gjithë ministrave të kabinetit, ndërkohë që...

HOLANDË – Qeveria jep dorëheqjen pas një skandali administrativ

HOLANDË, 15 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte konfirmoi sot dorëheqjen e tij dhe atë të të gjithë ministrave të tij, ndërkohë që...

HOLANDË – Skandali për përfitimet e fëmijëve kërcënon rrëzimin e qeverisë

AMSTERDAM, 14 janar /ATSH-DPA/ - Skandali, sipas të cilit qeveria ka ushtruar presion mbi familjet për të shlyer përfitimet e fëmijëve, duke shtyrë disa...

COVID-19 – Holanda zgjat periudhën e kufizimeve

HAGË, 12 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi sot zgjatjen deri më 9 shkurt të kufizimeve antiCOVID-19 në vend, në një përpjekje...

Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës: Test negativ për COVID për shtetasit që...

TIRANË, 30 dhjetor/ATSH/ Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës solli sot në vëmendje të pasagjerëve që udhëtojnë në Hollandë, masat e fundit shtesë që janë vendosur...

HOLANDË – OKB: Të ndryshohet ligji për fëmijët pa shtetësi

HAGË, 29 dhjetor /ATSH-AFP/ - Komiteti i Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut vendosi se Holanda ka shkelur të drejtën e fëmijëve...

HOLANDË – Test PCR negativ për udhëtarët nga zonat e rrezikut

HAGË, 23 dhjetor /ATSH-AFP/ - Të gjithë udhëtarët që vijnë nga një "zonë rreziku", përfshirë BE-në, do të duhet të paraqesin një test negativ...

COVID-19 – Holanda planifikon heqjen e ndalimit të udhëtimeve nga BM

AMSTERDAM, 22 dhjetor /ATSH-DPA/ - Holanda po planifikon të heqë ndalimin e saj për udhëtarët nga Britania e Madhe dhe Afrika e Jugut për...

COVID-19 – Holanda ndalon fluturimet nga Britania e Madhe

AMSTERDAM, 20 dhjetor /ATSH-DPA/ - Holanda ndaloi sot herët në mëngjes fluturimet hyrëse nga Britania e Madhe, pas zbulimit të një varianti të ri...

COVID-19 – Kisha Katolike holandeze anulon meshat e prag Krishtlindjes

AMSTERDAM, 16 dhjetor /ATSH-DPA/- Kisha Katolike holandeze njoftoi sot anulimin e të gjitha meshave publike në prag të Krishtlindjes. “Mesha e Mesnatës së Krishtlindjes tërheq...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA