Ballina Etiketimet Holande

Etiketim: Holande

HOLANDË – Sekuestrohet një sasi rekord heroine

LONDËR, 24 shkurt /ATSH-DPA/ - Policia britanike, belge dhe holandeze sekuestroi më shumë se 1,5 tonë heroinë në portin e Roterdamit, vendi më i...

HAGË – Holanda zgjat shtetrrethimin antiCOVID-19

HAGË, 23 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria holandeze njoftoi sot në mbrëmje një zgjatje deri më 15 mars të shtetrrethimit aktual në vend, një masë...

Ekonomi takon ambasadoren e Holandës, bashkëpunim për zhvillimin e fermave të...

TIRANË, 11 shkurt/ATSH/ Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva Ekonomi zhvilloi sot një takim me ambasadoren e Mbretërisë se Holandës, Guusje Korthals, ku...

AMSTERDAM – Holanda zgjat shtetrrethimin antiCOVID-19

AMSTERDAM, 8 shkurt /ATSH-DPA/ - Qeveria holandeze ka zgjatur shtetrrethimin aktual të natës deri më 2 mars, njoftuan sot zyrtarët. Shtetrrethimi, aktualisht në fuqi nga...

HOLANDË – Moti i keq mbyll shkollat dhe qendrat e depistimit...

HAGË, 8 shkurt /ATSH-AFP/ - Temperaturat e ulëta vazhdojnë të prekin Holandën duke shkaktuar mbylljen e shkollave fillore, që do të hapnin portat për...

COVID-19 – Holanda zgjat masat kufizuese

HAGË, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez Mark Rutte njoftoi sot një zgjatje të shumicës së masave antiCOVID-19, aktualisht në fuqi në Holandë, deri...

COVID-19 – Agjencia Europiane e Barnave miraton përdorimin e vaksinës AstraZeneca

AMSTERDAM, 29 janar /ATSH-AFP/ - Agjencia europiane e barnave miratoi sot përdorimin në Bashkimin Europian të vaksinës AstraZeneca/Oxford kundër COVID-19, për të gjithë personat...

COVID-19 – Holanda hyn në bllokimin më të rreptë deri tani

AMSTERDAM, 24 janar /ATSH-DPA/ - Holanda hyri dje në mbrëmje vonë në fazën e saj më të ashpër të kufizimeve antikoronavirus deri tani duke...

HAGË – Rutte: Holanda portë hyrëse e BE-së për SHBA-në në...

HAGË, 22 janar /ATSH-AFP/ - Holanda kërkon të jetë "portë hyrëse" e presidentit amerikan, Joe Biden drejt Europës pas largimit të Britanisë së Madhe...

HOLANDË – Parlamenti miraton shtetrrethimin kundër COVID-19

HAGË, 21 janar /ATSH-AFP/ - Një shumicë e deputetëve holandezë miratuan sot vendosjen e një shterrethimi kundër pandemisë së COVID-19, theksoi qeveria duke shtuar...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA