Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Punime intensive për transformimin sa më parë të sheshit “Shqiponja”, një...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/-Punimet në sheshin “Shqiponja”, pjesë e projektit të Unazës së Madhe të Tiranës, po vijojnë me ritme të shpejta, për të...

Kryetari i OSBE-së, Rama: Të rigjallërojmë parimet e Aktit Final të...

TIRANË, 1 gusht /ATSH/ - Duke përkujtuar 45-vjetorin e Aktit Final të Helsinkit, Kryetari i radhës së OSBE-së, kryeministri Edi Rama, bën thirrje për...

“Rritja e borxhit publik po ndodh kudo”/ Adresim problemeve ekstra nga...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se rritja e borxhit publik lidhet me nevojën për të adresuar problemet ekstra që dolën pas...

Ndërkombëtarët, keqardhje për mungesë konsensusi/ Rama: Edhe unë bashkohem me idenë...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndërkombëtarët nuk u shprehën kundër ndryshimeve në Kushtetutë që u miratuan një ditë më parë në...

“Ndryshimet kushtetuese/ Qytetarët nuk do të votojnë më qorrazi për koalicione...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se ndryshimet kushtetuese të miratuara një ditë më parë në Parlament nuk prekin marrëveshjen e 5...

Investimi në Parkun Fotovoltaik të Karavastasë 100 milionë euro/ Rama: I...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nënshkrimi i marrëveshjes zbatuese mes qeverisë shqiptare dhe kompanisë prestigjioze “Voltalia”, për ndërtimin e Parkut...

Rama-Bashës: 5 qershorin aty e ke, tani duhet të integrojmë edhe...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ “Në emër të shqiptarëve vendos Parlamenti”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, në një reagim ndaj ndaj deklaratave të kreut të Partisë...

Rama ftesë opozitës: Të reflektojmë në Ligjin Zgjedhor risitë kushtetuese, kush...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "LBPD&CO duhet të ulen menjëherë me PS dhe opozitën parlamentare për të punuar për reflektimin...

Rama: Hapim listat që çdo qytetar të zgjedhë jo vetëm partinë,...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se mundësia për popullin që të zgjedhë edhe deputetin sot është reale. Gjatë fjalës së tij në...

Ndryshimet kushtetuese/ I takon shtetit shqiptar të vendosë përmes Parlamentit se...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi rama deklaroi sot se “i takon shtetit shqiptar të vendosë përmes Parlamentit të vet se çfarë bën me sistemin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA