Ballina Etiketimet Rama

Etiketim: Rama

Rama, apel naftëtarëve: Dilni nga greva dhe do vij unë vetë...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u bëri sërish thirrje sot naftëtarëve të Ballshit të ndalin grevën e urisë dhe të ulen të diskutojnë. Rama...

Rama i dorëzon çelësat familjes së madhe Qordja/ Sot ata hynë...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Në natën e 26 nëntorit, familja e madhe Qordja humbi shtëpinë e vjetër ku jetonin së bashku 4 kurorë dhe sot...

Thesare të Bibliotekës Kombëtare, ekspozita me vepra të rralla

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Në Qendrën për Hapje dhe Dialog (COD) në Kryeministri u çel sot ekspozita "Verba Volant, Scripta Manent - Thesare të...

NATO ndihmon me 60 respiratorë/ Nga sot në vijën e zjarrit...

TIRANË, 22 tetor/ATSH-Maela Marini/ "Falë bujarisë së SHBA-së dhe nëpërmjet NATO-s, Shqipëria pajiset me plus 60 respiratorë të rinj që i shtohen fuqisë së...

Baret dhe restorantet të respektojnë protokollet antiCOVID/ Humbja pas sjelljes përqeshëse...

TIRANË, 22 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se lufta me armikun e padukshëm është një luftë tejet e vështirë në aspektin shëndetësor,...

“Homazh”/ Geraldina, Mbretëresha e Shqiptarëve, që la zemrën e gjithë jetën...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama, përmes rubrikës Homazh, përkujtoi sot në përvjetorin e ndarjes së saj Mbretëreshën e Shqiptarëve, Geraldinë. "Geraldina e shqiptarëve ishte...

PD dhe e tërë politika e vjetër ka qenë e mbledhur...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama iu përgjigj sot deklaratës së kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha lidhur me inceneratorët, duke theksuar se "PD...

Aeroporti i ri/ Projekt i shumë ëndërruar që do ta kthejë...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Aeroporti i ri i Kukësit që po ndërtohet me standarde të Bashkimit Europian do ta kthejë Kukësin në një pol ekonomik...

Shqipëria hyn në hartën e turizmit të detit/ Porte turistike në...

TIRANË, 21 tetor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama u ndal sot tek infrastruktura portuale, ku deklaroi se së shpejti do të fillojë transformimi i madh...

FOTOGALERI- Rindërtimi në Shijak/ Mbi 500 shtëpi po rilindin për familjet...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se mbi 500 shtëpi po rilindin në Shijak për familjet e mbetura pa strehë natën tragjike...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA