Ballina Etiketimet New York

Etiketim: New York

Zgjedhja e Shqipërisë në KS, Xhaçka: Mirënjohje mbështetjes nga Mbretëria e...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Gjatë qëndrimit në Nju Jork, ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin Special...

Rama takohet me Erdogan në New York

TIRANË, 22 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama është takuar me Presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në New York. Kryeministri Rama dhe presidenti i Turqisë, Erdogan...

Përurohet qendra kulturore shqiptare në New York

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Në Bronks, New York u përurua qendra kulturore dhe e mirëqenies për komunitetin shqiptaro-amerikan. Qendra "Illyria" shtrihet në një hapësirë prej mbi...

Rama në Akademinë Ushtarake “West Point” në Nju-Jork: Njehsim i programeve...

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot Akademinë Ushtarake “West Point” në Nju-Jork. Rama, i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për...

SHBA/ Shqiptari ndihmon me ushqime falas ekipet në vijën e parë...

TIRANË, 18 prill/ATSH/ Një shqiptar në New York ndihmon me ushqime falas ekipet mjekësore në vijën e parë kundër COVID-19. Gjestit bujar të shqiptarit Premtim...

Mjeku shqiptar në SHBA: Pastërtia dhe higjiena, të rëndësishme për t’u...

TIRANË, 11 prill/ATSH/ - “Kujdesi kurrë nuk është i tepruar; pastërtia dhe higjiena janë të rëndësishme për t’u mbrojtur nga COVID-19” Mjeku kardiolog Sulejman Çele...

Për ata që i quajnë të vonuara përpjekjet për shtimin e...

TIRANE, 26 mars/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se edhe Nju-Jorku po përballet me mundësitë e një tragjedie "italiane". "Nju-Jorku, kërthiza financiare e planetit, po...

Cakaj me fëmijët shqiptarë në New York, shpërndan abetare

TIRANË, 27 shtator/ATSH/ Gjatë vizitës në New York, ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj takoi edhe nxënësit e shkollës "Children...

Po-ja e Gjermanisë për negociatat, Rama: Do na duhet të përmbushim...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ Pas PO-së së marrë nga shumica e Bungestagut për çeljen e negociatave BE- Shqipëri, kryeministri Rama shprehet se “kemi çelur...

Takimi me Mitsotakis, Rama: Vullnet pozitiv nga të dyja palët për...

TIRANË, 25 shtator /ATSH/ - Kryeministri Rama në një intervistë të dhënë nga Nju-Jorku ku ndodhet në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA