Ballina Etiketimet Takim

Etiketim: takim

Gjirokastra dhe Deçani, paketa turistike për shfrytëzimin e vlerave të trashëgimisë...

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Gjirokastrës, Flamur Golemi, priti në një takim kryetarin e komunës të Deçanit dhe Grupin Lokal të Veprimit...

Policia e Shtetit, rritje të bashkëpunimit me organizatat ligjzbatuese

TIRANË, 22 tetor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu priti në takim drejtorin e ri të INL-së (International Narcotics and Law...

Rumania, referencë për rrugëtimin europian të Shqipërisë

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti Sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Ekonomisë, Tregtisë, Industrisë dhe Mjedisit të Bisnesit të Rumanisë,...

Kryemadhi me banorët e Vorës: Nuk besoj te Reforma në Drejtësi

TIRANË, 21 tetor/ATSH/Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka vizituar sot Vorën, për të parë nga afër problematikën e banorëve në këtë zonë. Gjatë vizitës në...

Thjeshtimi i qasjes në drejtësi nëpërmjet forcimit të ndërmjetësimit, pjesë e...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Rregullimi i profesionit të ndërmjetësit duke filluar që nga trajnimi profesional fillestar dhe vazhdues, provimi i kualifikimit, regjistrimi i ndërmjetësit në...

Kushi takim me organizatat që merren me çështje të rinisë

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, zhvilloi sot një takim me përfaqësues të organizatave të ndryshme që merren me...

Gjirokastër, vijim i zbatimit të projekteve italiane në qytetin e gurtë

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Në kuadër të Javës XX të gjuhës italiane në botë "Italishtja midis fjalës dhe imazhit: grafikat, ilustrimet etj. 19-25 tetor 2020"...

Kushi me ambasadorin italian Bucci: Thellim të bashkëpunimit në fushën e...

TIRANË, 19 tetor/ATSH/ Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka pritur në një takim në zyrën e saj, ambasadorin italian në Shqipëri,...

Përfaqësueset e PD-së takojnë gratë greviste në Ballsh

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Përfaqësueset e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi dhe Orjola Pampuri ishin në Ballsh ku panë nga afër gjendjen e grave greviste të...

Pas tryezës, diskutime teknike/ Denaj, takim me përfaqësues të Ligës së...

TIRANË, 16 tetor/ATSH/ Ministrja e Financave, Anila Denaj, informoi se gjatë javës ka zhvilluar takimin e parë me përfaqësuesit e Ligës së Futbollit, me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA