Programi IPARD/ BE mbështetje për rritjen e prodhimit të fermerëve shqiptarë

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Delegacionit i BE-së në Shqipëria tha sot se programi i BE-së për modernizimin e bujqësisë shqiptare është duke ndihmuar fermerët shqiptarë.

Delegacionit i BE-së ka sjellë dy raste ku një fermer nga Brezhani dhe një fermer nga Sllova kanë përfituar nga programi IPARD në blerjen e agregateve bujqësore në funksion të pemëtarisë.

“Gojard Hakorja në Brezhan dhe Lavdërim Daci në Sllovë, gëzojnë sot prodhimtari më të lartë falë investimit të përfituar nga programi IPARD në blerjen e agregateve bujqësore në funksion të pemëtarisë”, shprehet Delegacioni i BE-së.

Janë të shumta rastet e fermerëve në Shqipëri të cilët kanë përfituar falë programit të BE-së për modernizimin e sektorit bujqësor.

/gj.mima/ /a.g//r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.