Ballina Etiketimet Fermere

Etiketim: fermere

Mbështetja në bujqësi/ Naftë pa taksa për të gjithë fermerët e...

TIRANË, 1 dhjetor/ATSH/ Duke nisur nga viti i ardhshëm fermerët e pajisur me NIPT do të përfitojnë naftë pa taksa. Kryeministri Edi Rama nxiti të...

Denaj në fermën e luleshtrydheve në Lushnjë: Skema e rimbursimit të...

TIRANË, 9 nëntor/ATSH/  Qeveria shqiptare nëpërmjet skemës së rimbursimit të karburantit synon të mbështesë fermerët dhe produktet vendase, për t’u tregtuar me çmime më...

Kultivon kivi në 8 dynymë/ Fermeri Artur Daulle në Kuçovë, përfitues...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ "Skemat ndihmëse për fermerët, shoqëruar me politika zbutëse  që ulin kostot e punës, i kanë dhënë qartë rezultatet dhe është kënaqësi...

Miratohet programi: Naftë falas për fermerët

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Duke nisur nga 1 janari 2021 të gjithë fermerët që përdorin mjete të motorizuara për të punuar tokën do të përfitojnë...

Lehtësimi i barrës fiskale për naftën e fermerëve, ndikim direkt në...

TIRANË, 13 tetor/ATSH/ Lehtësimi nga barra fiskale i naftës së përdorur për fermerët pritet të ketë ndikim direkt në rritjen e aktivitetit bujqësor, konkurrueshmërinë...

SHBA – Ndihmë prej 14 miliardë dollarësh për fermerët

NJU JORK, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Ministria amerikane e Bujqësisë, duke zbuluar një premtim të presidentit, Donald Trump, njoftoi sot akordimin e një ndihme...

Shembulli i familjes në Dukat të Vlorës që me mbështetjen e...

TIRANË, 5 gusht/ATSH/ Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli vizitoi një prej familjeve fermere në Dukat të Vlorës të cilët përmes granteve të...

Leli: Mbështetje fermerëve të vegjël, për çdo zhvillim që duan t’i...

TIRANË, 3 gusht /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Vlorës, Dritan Leli ka zhvilluar takime me fermerët në Novoselë. Gjatë takimit të mbajtur këtë të hënë,...

Akti Normativ/ Fond shtesë prej 400 milionë lekësh për skemën e...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Në aktin Normativ për ndryshime në buxhetin e vitit 2020 qeveria ka alokuar një fond shtesë prej 400 milionë lekësh për...

Historia e Ymerit nga Kukësi, prodhimet e të cilit arrijnë çdo...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/270966914135429/?t=231 TIRANË, 26 qershor/ATSH / Përmes programit të IPARD, fermerë nga i gjithë vendi po mbështeten financiarisht për investime që rrisin prodhimet e tyre. Kryeministri Edi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA